У бізнес-імперія президента України Петра Порошенка і його бізнес-партнерів, швидше за все, через офшори контролюють завод по виробництву крохмалю, кормів і глютену у східнонімецькому містечку Ельстерауе в Німеччині. – повідомляє Корупція.Інфо

Про це йдеться в розслідуванні DW.

У бізнес-імперії Петра Порошенка завод по виробництву крохмалю, кормів і глютену у східнонімецькому містечку Эльстерауе є лише «маленьким гвинтиком» – близько 100 співробітників і 6 млн євро річного обороту.

Але на тлі офшорного скандалу навколо «панамських документів», в епіцентрі якого нещодавно опинився президент України, структура власності, за допомогою якої контролюється завод у Німеччині, є досить показовою. Вона наочно ілюструє зміст офшорних юрисдикцій, які гарантують максимальну анонімність і можливості для податкової оптимізації.

Зазначається, що у Порошенка є велика аграрна компанія в Україні, яка виробляє сировину, і є переробні підприємства, у тому числі заводи по виробництву крохмалю, а крохмаль використовується також і на кондитерських фабриках.

З'ясувалося, що при купівлі заводу в 2011 році і наступному переоформлення прав власності була обрана юридична конструкція, яка дозволяє приховати прізвище власника за «матрьошкою» фірм, які ведуть в офшори.

Кінцевим власником заводу в Німеччині – через кіпрську «прокладку» – стала компанія Euro Business Investments LTD з острова Тортола.

Звернення із запитом до компанії Investment Capital Ukraine (ICU), яка в 2011 році виступала консультантом при купівлі німецького крохмального заводу, приніс несподіваний результат. ICU заявляє, що бенефіціарним власником кіпрської компанії, яка була номінальним інвестором при купівлі заводу, є партнер Порошенко по бізнесу Сергій Зайцев

Для покупки заводу в Ельстерауе в 2011 році німецька компанія Interstarch GmbH взяла кредит у 35 млн євро у своєї материнської компанії – кіпрської Camarin Limited пана Зайцева. З тих пір, як показує аналіз звітності за 2011-2014 роки, німецька «дочка» щороку платить «матері» близько 2 млн євро процентів за борговими зобов'язаннями. При цьому з-за збитковості разом з боргами ростуть і відсотки, які перераховуються на Кіпр.

Відзначається, що в 2014 році сума сплачених відсотків кіпрській фірмі Зайцева становила майже 2,2 млн євро. Таким чином, незважаючи на збитки у німецькій звітності, Camarin Limited отримує мільйонні надходження від бізнесу в Німеччині. При цьому не сплачуються ніякі податки: згідно з договором про уникнення подвійного оподаткування між Німеччиною та Кіпром, податкова ставка на проценти в таких випадках дорівнює нулю.

Формально Порошенко, який не є офіційним власником активів, не отримує дивідендів від бізнесу за межами України. Не можна, втім, виключати, що Зайців виконує у випадку німецького заводу ту ж роль, яка йому була відведена в переоформленні на офшори корпорації Roshen. А саме – роль зіц-голови.