Віце-канцлер Австрії, глава ультраправої Партії свободи Гайнц-Крістіан Штрахе подав у відставку на тлі скандалу, спричиненого появою відеозапису, на якому він пропонує "багатій росіянці" вигідні державні контракти в обмін на підтримку на виборах.

Про це Штрахе заявив на спеціальній прес-конференції у суботу.

За його словами, він подав канцлеру Себастьяну Курцу заяву про відставку, і той її задовільнив. Крім того Штрахе подав у відставку і з посади голови Австрійської партії свободи.

"Моя особа не має стати причиною падіння цього уряду" – заявив він і наголосив, що Австрійська партія свободи має і надалі лишатися при владі.

Коментуючи відео, він заявив, що став "жертвою політичної розправи". На його думку, за цим відео стоять спецслужби кількох країн, однак він не навів жодного доказу.

За словами Штрахе, з жінкою на відео він зустрівся під час відпустки і ніколи більше не бачив її і не отримував від неї коштів на партійні рахунки.

Він назвав сцени на відео "п’яною історією", а свою поведінку охарактеризував як позерство, оскільки він хотів справити враження на привабливу жінку. Свої заяви він назвав "катастрофічними з точки зору тверезої людини". У зв’язку з цим він вибачився перед своєю дружиною.

Очікується, що канцлер Австрії виступить зі зверненням у суботу о 14.00 за місцевим часом.

Раніше, за повідомленнями ЗМІ, він заявив, що не хоче далі працювати разом зі Штрахе в уряді. Висловлювалася також думка, що наступним віце-канцлером стане Норберт Гофер. Крім того, окремі політики в Австрійській народній партії закликали до дострокових виборів.