ііі

Через проблеми в антимонопольній сфері, Західні інвестори не поспішають заходити на українських ринок.

Про це під час свого візиту в США заявив міністр економіки України Айварас Абромавічус, передає новину Корупція.інфо.

"Багато іноземних компаній вже не в перший раз – під час інших поїздок я теж чув таке – сильно скаржаться на наше антимонопольне законодавство, яке, в принципі, не відповідає європейській практиці, а багато моменти – навіть світової", – сказав міністр.

Після проведених переговорів у США міністр заявив, що такі настрої присутні у кожній третій компанії.

Саме з цього Абромавічус вважає найголовнішим фактором – це виконання коаліційних домовленостей і підписаного меморандуму з МВФ, а саме зміну керівництва Антимонопольного комітету та внесення змін у законодавство.

"Ми хотіли б, щоб Україна звучала в позитивному контексті, а не в негативному, тому після повернення (з США. – Ред.) буду розмовляти з прем'єр-міністром і Президентом, щоб якомога швидше змінити ситуацію у питанні Антимонопольного комітету", – заявив він.

Нагадаємо, раніше міністр економіки України Айварас Абромавічус заявив, що керівництво МВФ позитивно оцінює перебіг реформ і зусилля Кабміну з виконання умов для надання фіндопомоги Україні.

Про це він сказав на прес-конференції у Вашингтоні.

"У МВФ ми обговорювали перебіг реформ (в Україні – ред.), які є проблеми, яка підтримка потрібна тощо", – розповів глава Мінекономіки про зустріч напередодні з керівництвом Фонду.

Відповідаючи на питання журналістів чи задоволений МВФ виконанням програми з боку України, міністр сказав: "Я думаю, вони сильно здивовані, що все-таки ми не лише обіцяємо, а й виконуємо (вимоги – ред.), тому перший транш, який ми отримали, це тільки підтверджує".