Марсі Каптур, співголова групи на підтримку України в Конгресі США, що належить до Демократичної партії, опублікувала наступну заяву на підтримку президента Володимира Зеленського та звинуватила свою колегу Вікторію Спартц у необачній допомозі президенту Росії Путіну.
Каптур зазначила, що Конгрес США на чолі з групою підтримки України переважною більшістю членів з обох партій ініціював підтримку України в її героїчних зусиллях захистити батьківщину та припинити жорстоку війну Росії.
“Хоча деякі члени можуть прагнути посіяти розбіжності та розпалити напруженість, загалом Конгрес Сполучених Штатів твердо підтримує президента Зеленського та його керівництво, у той час як Україна бореться за своє виживання”, – заявила Каптур, маючи на увазі публічну позицію Вікторію Спартц.
На думку Каптур, рівень та масштаби співпраці США з офісом президента Зеленського “не дають підстав сумніватися у лояльності будь-якого чиновника” та звинуватила Спартц у грі на руку Путіну.
“Ті, хто поширює дикі наративи, спрямовані на підрив позицій українських чиновників під час війни, необачно допомагають Путіну та його пропагандистам. Сполучені Штати віддані перемозі України, і український народ не має більшого друга, ніж Сполучені Штати”, – запевнила Каптур.
Підсумовуючи, вона заявила, що США як союзники продовжать працювати пліч-о-пліч з президентом Зеленським і його офісом, щоб покласти край війні.
Як відомо, Джо Байден повинен перевірити можливі зв’язки глави ОП Андрія Єрмака з росією. З таким проханням до президента США звернулася членкиня американського Конгресу Вікторія Спартц. Скандал набув неабиякого розголосу, однак експерти вважають, що це просто політичні інтриги.
Таку думку 24 каналу висловив політолог Володимир Фесенко.На його думку, зараз очевидно, що це були такі вигадки.
Як відомо, Вікторії Спартц звернулася до Джо Байдена, і цей запит потрапив у мережу. Мовиться про “різноманітну розвідувальну інформацію щодо дій Єрмака в Україні та його ймовірних зв’язків з росією”.
Реакція українського МЗС була швидкою та жорсткою. Спікер міністерства Олег Ніколенко сказав, що його здивувала заява конгресвумен. Він переконаний, що її заяви – це неприхована спроба повернути в американську політику наративи, які поширює росія.
Ба більше, радник попросив її не перешкоджати механізмам надання нашій державі військової допомоги від США. На його думку, Спартц прагне посилити бюрократизацію цього процесу.
Політолог Володимир Фесенко більш ніж впевнений, що цей конфлікт суттєво не вплине на допомогу від США.
Він висловив думку, що у принципових питаннях щодо військової підтримки України існує двопартійний консенсус. Коли приїжджають американські конгресмени – там є і республіканці і демократи.
Цікаво, що в республіканській партії деякі прихильники Трампа кажуть, що треба робити аудит коштів, які виділяють Україні. Вони не виступають проти, але кажуть, що треба провести перевірку,– зауважив він.
За словами Фесенка, це доречно, але тут головне, щоб темпи постачання не сповільнювалися.
“До того ж, не гроші передають в Україну, а вже зброю. Зараз передають лише певні суми, щоб компенсувати дефіцит бюджету”, – сказав Фесенко.
Суттєвих негативів не буде і це не похитне двопартійну підтримку США, переконаний політолог.
Підсумовуючи, експерт додав, що вже 5 місяць йде війна росії проти України, і ми бачила Єрмака в різних ситуаціях, він активно співпрацює з американською стороною.
Зараз очевидно, що це були такі вигадки. І це використовувалося в інтригах політичних противників команди Зеленського. Хоча в самого Єрмака, думаю, теж багато недоброзичливців,– відповів він
Володимир Фесенко окреслює дві головні інтриги навколо ситуації Спартц:
“З одного боку, це намагання противників команди Зеленського чи, можливо, противників самого Єрмака, знову підняти цю тему через американських конгресменів. Ймовірно, Спартц отримала цю інформацію від когось з української опозиції”.
“З іншого боку, тут є і міжпартійне протистояння американців. Ця тема може використовуватися для критики нинішньої адміністрації, але напряд цей запит призведе до політичних наслідків”.