Авто помічника президента Сергія Шефіра обстріляли 22 вересня. Радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко у телеефірі розповів про основний мотив нападу.

За його словами, версій є багато. Але є й основна — політичне вбивство для залякування президента і його оточення.

Радник глави МВС Антон Геращенко у програмі “Право на владу” з Наталкою Мосейчук 23 вересня коментував ситуацію з розслідуванням справи про обстріл автомобіля першого помічника президента Сергія Шефіра.

За словами Геращенка, організатори й кілери обрали місце для нападу поруч з будинком Шефіра недарма – дорогу там погано видно, є ліс, поворот. Простіше кажучи, автомобіль має пригальмувати.

“Завдання вбивці було першочергово вразити водія, і так змусити його пригальмувати. Щоб авто з’їхало в кювет, а вбивця закінчив свою справу і вистрілив у жертву. Тому перші постріли були в передню частину автомобіля”,
– пояснив Геращенко.

“За задумом тих, хто задумав, організовував та виконував цей злочин, Сергій Шефір та всі, хто були б із ним у машині, мали загинути. Але не завжди виходить так, що у кілерів та організаторів виходить задумане”, – сказав Геращенко.

За його словами, початкове завдання вбивці було стріляти у водія, щоб його вразити.

“У таких випадках, як вважають досвідчені диверсанти, і як вчать диверсантів та кілерів, водій, дістаючи кулю, як правило, втрачає управління, машина стає некерованою, з’їжджає у кювет, вдаряється в дерево і далі кілер міг безкарно достріляти всіх, хто в ній є. Саме тому перші постріли припали на лобову частину машини, вони потрапили в капот”, – пояснив Геращенко.

Він додав, що після початку стрільби водій інстинктивно натиснув на гальма. Але Шефір, перебуваючи на задньому сидінні, сказав йому гнати, і водій натиснув на педаль газу.

«Машина рвонула уперед, інші кулі потрапили вже їй у бік. Дві з них влучили у стегно водія. І потім через те, що машина прискорилася, у задню частину потрапило кілька куль, одна з них пробила колесо», – розповів радник міністра.

Радник міністра МВС зазначив, що, на думку експертів, загалом у машину потрапило 18 куль.

“І справді, Сергій Шефір та його водій народилися вдруге”, – додав він.

Основна версія слідства

“Як людина, на яку у 2017 році був замах, можу сказати: двох кілерів, які вийшли ставити бомбу під мою машину, схопила “Альфа”, тому що за ними стежили. Я вам скажу, це не дуже приємне враження, коли тобі повідомляють: “Антоне Юрійовичу, вас хочуть підірвати”. Тим більше неприємно, коли ти їдеш в машині, читаєш СМС у телефоні, як вчора розповідав Сергій Шефір, і раптом по машині починають барабанити кулі”. Цими словами Антон Геращенко пояснив, для чого міг бути здійснений напад на помічника президента України.

Радник міністра внутрішніх справ наголосив, що слідство займається багатьма версіями, але є й основна: політичне вбивство для того, “щоб створити атмосферу страху, атмосферу небезпеки для президента і його найближчого оточення”.

За словами Антона Геращенка, правоохоронці зараз роблять усе можливе, щоб упіймати зловмисників, які 22 вересня обстріляли автомобіль першого заступника президента Володимира Зеленського.

Заступник голови МВС пояснив, що у подібних справах не можливо гарантувати те, що винних у нападі на Сергія Шефіра. Та пошуки активно тривають.

“У таких випадках робиться все можливе, як і в інших злочинах. Природно, ми не можемо говорити, що буде стовідсотковий результат, але ми зробимо все можливе”, – заявив Геращенко.

Крім того, заступник голови МВС додав, що так само зараз правоохоронці активно працюють над пошуком вбивці черкаського бізнесмена, якого розстріляли в той же день, коли скоїли замах на Сергія Шефіра.