алкоголь

Кабмін запропонував підвищити акцизи на 100% і 40% відповідно

Кабінет міністрів пропонує Верховній Раді підвищити акциз на лікеро-горілчані вироби та пиво вдвічі – до 141,06 грн за 1 літр 100% спирту і 2,48 грн за 1 літр пива, йдеться в урядовому законопроекті №3630 "Про створення конкурентних умов в оподаткуванні та стимулюванні економічної діяльності в Україні".

Законопроект передбачає також збільшення специфічної ставки акцизного податку сигарети на 40%, до 318,26 грн за 1 тис. штук, і адвалорної – на 3 процентних пункту, до 15%.

У пояснювальній записці до документа наголошується, що також буде змінена база оподаткування для адвалорної ставки. Податок пропонується застосовувати до максимальної роздрібної ціни, включаючи ПДВ (на сьогодні ставка застосовується до бази без ПДВ). Зміна бази відповідає законодавству країн ЄС.Крім того, законопроект передбачає поступове збільшення до 2020 року акцизу на алкогольні напої на 5% і на тютюнові вироби на 7%. Це збільшення пропонується застосовувати додатково до щорічної індексації ставок відповідно до індексу споживчих цін.

Як повідомлялося, за рахунок пропонованих змін в наступному році Мінфін планує збільшити надходження до держбюджету від акцизного податку, які за підсумками цього року очікуються на рівні 60 млрд дол.

За словами голови асоціації "Укргорілка" Володимира Остапюка, в разі підвищення акцизу мінімальна ціна пляшки горілки 0,5 л складе 90 грн, а тризіркового коньяку – 150 грн. Експерт зазначив, що підвищення цін призведе до істотного зростання рівня тіньової економіки в алкогольній галузі.

Аналогічні прогнози озвучив і директор Асоціації виноградарів і виноробів України (АВВУ) Сергій Михайлечко. За його словами, винарі побоюються, що акциз на столові вина в 1 коп. з пляшки, який зараз виконує функції захисту легального виробника, після підвищення вп'ятеро в 2016 році може перетворитися на повноцінний інструмент оподаткування.‡агрузка...