Архієпископ УПЦ МП порівняв Константинопольського патріарха з алкоголіком, який приводить у будинок розпусти і товаришів по чарці. Таке порівняння вжив вікарій Київської єпархії, архієпископ Феодосій (Снігірьов) в проповіді, сказаній 21 жовтня в Хрестовоздвиженському храмі Києва.

“Знаєте, коли в родині якісь проблеми з батьком, наприклад, батько п’є, то сім’я намагається ці проблеми приховати, ніяк не показувати. Коли сім’я виходить в люди, то приводить батька в порядок, щоб ніхто не зрозумів, що він п’є. В гостях пороки батька свого намагаються приховувати. Але все це до часу – поки батько не переходить червону лінію, коли він приводить в будинок блудницю або товаришів по чарці…”, – заявив ієрарх УПЦ МП, обравши таке порівняння. 

“Щось подібне сталося і зараз в нашому церковному житті, – продовжив він. – Ці проблеми, які виникали через те, що робив Константинополь в останні 100 років (…). У найважчий час для нашої Церкви Константинополь поставив “підніжку”! Ми не говорили про це, ми мовчали про всі проблеми, які створює Константинополь, ми їх приховували для того, щоб не виносити сміття з хати. Але тепер ми більше не можемо мовчати”, – сказав Феодосій людям.

Також архієрей пояснив парафіянам, що ніякої Помісної Константинопольської Церкви і не існує: «По суті, Константинопольського Патріархату як Помісної Церкви не існує, тому що його резиденція знаходиться в Стамбулі, на території Туреччини, православного населення практично немає… Титул і посада Патріарха Константинопольського, фактично, символічні. Але, тим не менше, данину честі Константинопольському Патріарху православним світом виявляється протягом тих століть, коли Константинополь впав і там стали правити турки.

Популярне: “Тепер позбавити людей субсидії буде складніше”: Юрист пояснила, що дає українцям нова заборона
 
Проблема в тому, що останні 150 років Константинопольський Патріархат пішов тим самим шляхом, по якому Рим пішов 1000 років тому. В порушення канонів і правил Церкви, в порушення самого духу Православ’я. Там мирське стали ставити вище духовного. Закони людської світської влади, створювані по земному міркуванню, стали ставити вище канонів православ’я”, – завершив ієрарх Московського Патріархату.