OCSE

Сьогодні, 19 березня, на одній із вулиць Маріуполь місцевий громадський активіст зафіксував момент, коли автомобіль місії ОБСЄ грубо порушив правила дорожнього руху. 

Відповідне відео опубліковане  у Мережі, автором якого є громадський активіст Маріуполя Максим Бородін.

На відео із реєстратора видно, як позашляховик місії ОБСЄ пішов на обгін перетинаючи суцільну смугу дороги. До того ж водій машини обганяв маршрутне таксі на пішохідному переході, та, додавши швидкості, промчав під гірку на проспекті Металургів по зустрічній смузі. Інцидент стався  після 14 години за київським часом.

«Тут водій автомобіля місії ОБСЄ пішов на обгін. Більше того ніхто не зважав на суцільну смугу, пішохідний перехід і гірку. Я вже мовчу про той факт, що замість знаходження в зоні контролю, працівники цілими днями катаються по місту. Але вже мені пробачте – такі грубі порушення ПДР людьми, які самі є контролюючим органом, це вже якийсь колапс системи. Більше того – міжнародної системи, на яку ми збираємось рівнятись», – відзначив Бородін у коментарі одному із місцевих інформаційних ресурсів.

Маріупольське ДАІ, замість того, аби штрафувати порушників, захищають їх. Принаймні у коментарі місцевим журналістам прес-служба відомства  відзначила, що керівництво автоінспекції «не може судити про ситуацію маючи лише відео із реєстратора чийогось автомобіля». До того ж у інспекції вкотре нагадали про те,  що за нинішніми законами, автомобіль почнуть розшукувати лише в тому разі, якщо станеться ДТП за його участю.

Варто відзначити, що місцеві журналісти відразу звернулись за офіційним коментарем представників самої місії ОБСЄ, яка частково дислокується у місті. Та, судячи із повідомлень наших колег, стало відомо про те, що від будь-якого роду коментарів там відмовились. 

Нагадаємо, це вже не перший подібний випадок. Раніше громадські активісти із різних населених пунктів Донецької та Луганської областей повідомляли про різного роду порушення з боку представників місії. Свого часу люди, які особисто спостерігали «цікаві» інциденти відзначали, що міжнародні спостерігачі взагалі не виїжджають на роботу, або ж просто відпочивають у громадських місцях. 

 

 

 

Джерело: Преса України