“Після розмови в Гельсінкі у липні 2018 року з Дональдом Трампом російський президент виглядав бадьоріше та впевненіше”. Пресконференції Джо Байдена та Володимира Путіна за підсумками зустрічі в Женеві, прокоментував заступник директора Агентства моделювання ситуацій Олексій Голобуцький.
Нагадаємо, 16 червня у Женеві відбулася зустріч президентів США та Росії. Поряд з підтвердженням підтримки територіальної цілісності України, Байден зробив низку важливих заяв на пресконференції.
“Судячи з характеру й змісту заяв, Байден за підтримки держсекретаря США Ентоні Блінкена дві години висловлював Путіну претензії за все. А “червоні лінії” Путіна лишились червоніти за дверима як нікому не цікаві. Саме тому Путін на пресконференції озвучував звичну агресивну маячню Кремля та відхрещувався від обвинувачень. При цьому Путін був помітно невдоволеним та втомленим”, – зазначив Голобуцький.
Своєю чергою Байден під час пресконференції не полінувався озвучити претензії до Росії ще раз, зазначивши “я уважно послухав виступ пана Путіна”. Крім того, американський президент зробив низку гучних заяв. “За 3-6 місяців ми подивимось, чи підійшли ближче до засадничих переговорів про стратегію відносин з Росією”, “якщо Навальний загине, то наслідки для РФ будуть спустошливі й руйнівні”, “Путін підозрює, що ми готові змістити його від влади”. Ці та подібні цитати аж ніяк не могли сподобатися російському президенту.
“Байден всіма доступними інструментами продемонстрував, що розмова з Путіним обмежилась переліком проблемних питань, на які відповіді Америка досі не отримала. Серед них, до речі, й раптова активність Росії в Арктиці. Байден очікує, що вона припиниться в найкоротші терміни. Путін неймовірно гордий тим, що вліз туди з власними промисловими й військовими планами. Втім, ймовірно, пишатися російському президентові лишилось недовго”, – підкреслив Голобуцький.
Експерт звернув увагу, що реальна розмова Байдена з Путіним, за ініціативою американської сторони відбудеться не раніше як за 3-6 місяців. Якщо, звісно, президент РФ за цей час доведе, що з ним є про що говорити. Тобто, виконає вимоги США хоча б за найважливішим для Білого дому напрямками.
“Байден однозначно оперував риторикою “яструба”. Його позиція безкомпромісна та досить агресивна. Бо “холодну війну”, “зміщення з посади Путіна” та “напад на Росію” на такому рівні не жартують. А відсилання до Китаю, “котрий планує стати найбільшою економікою й найбільшою військовою силою на планеті, вздовж багатьох тисяч кілометрів кордонів з РФ” можна трактувати як визначення базового вектора зовнішньої політики США. Тому з проблемною Росією ніхто морочитися не планує. Америка розв’яже “російське питання” жорстко й мимохідь, зосереджуючись на серйознішому супернику”, – підсумував Голобуцький.
Нагадаємо, перед зустріччю Байдена з Путіним, російський опозиціонер Дмитро Гудков покинув Росію і прибув до України.
Гудков дізнався, що його можуть заарештувати, якщо він залишиться в РФ.
“Кілька близьких джерел з оточення Адміністрації президента (Росії) повідомили, що якщо я не покину країну, фейкову кримінальну справу буде продовжено аж до мого арешту. Якщо залишуся, дана санкція вирішити питання Гудкова “будь-яким способом”, — говорить опозиціонер.
Він розповів, що рішення виїхати з Росії підтримали рідні й близькі, “на адресу яких також надійшла серйозна інформація про загрози та ризики”.
Політик упевнений, що кримінальну справу проти нього було порушено виключно, щоб не допустити на вибори й “видавити з країни як мінімум до дня голосування”.
Гудков зазначає, що рейтинги Путіна та “Єдиної Росії” падають.
“Пропаганда все менш ефективна, адже покоління глядачів “зомбоящика” відходить. Якщо ще 5 років назад розслідування дивилось мільйон людей, і це вважалось успіхом, то про палац Путіна подивилось 110 мільйонів людей. Телевізор відпочиває, а інтернет став впливовою силою. Якщо завтра вийде мільйон людей на вулицю – буде жорстокий розгін. Ми йдемо шляхом Білорусі. Можна подивитись, що відбувається у Лукашенка, і побачити себе в дзеркалі. Це я говорю про росіян. Я наразі почуваю себе у безпеці, в Україні. Якби вони хотіли мене вбити, посадити чи отруїти – напевно, вони б це зробили в Росії, оскільки у Путіна є така стратегія”,-підсумував Гудков.