Народний депутат-утікач Олександр Онищенко дозволив журналістам сфотографувати сотні повідомлень у своєму телефоні, в яких нібито йдеться про голосування за закони у парламенті в обмін на гроші

Повідомлення оприлюднили журналісти, які зустрілися з Онищенком у Франції, передає Корупція.Інфо.

Згідно з листуванням у телефоні депутата-втікача, він розмовляв з народними депутатами Ігорем Кононенком, Сергієм Березенком, а також з Макаром Пасенюком.

Нібито саме через Онищенка вони передавали інформацію, за що треба проголосувати, а після позитивного результату через нього здійснювався розрахунок.

У листуванні співрозмовники використовували спеціальні “терміни”:

На фотографіях з телефону Онищенка, зокрема, видно, як з ним розмовляли щодо купівлі голосів для різних законопроектів і просили, щоб він домовився про це із Тимошенко.

Співрозмовники також домовлялися про призначення на різні державні посади та розподіл сфер впливу.

Журналісти запитали усіх учасників листування про можливий підкуп політичних опонентів. Сергій Березенко та його колега по фракції Ігор Кононенко, як і Юлія Тимошенко, відкинули закиди про купівлю голосів фракції “Батьківщина”. Прес-служба Макара Пасенюка взагалі заперечила існування листування з Онищенком та закликала не поширювати недостовірну інформацію.

Журналісти передали копії листування політиків детективам Національного антикорупційного бюро України. Його голова Артем Ситник запевнив, що “це врахують в рамках провадження, дадуть оцінку та проведуть певні слідчі дії”.

Популярне: "Додали в середньому по…": Хто з українців цього місяця отримає перераховану пенсію

Нагадаємо, у четвер, 19 квітня, народний депутат Олександр Онищенко, який переховується поза межами України від кримінального переслідування, опублікував аудіозапис розмови нібито з президентом Петром Порошенком 2016 року. В ній фігурують “Юля” та Злочевський. В Адміністрації президента запис назвали фейковим. А НАБУ заявило про готовність вивчити плівки, але в разі надання їх оригіналів.

Олександра Онищенка підозрюють в організації схеми з розкрадання коштів під час видобутку та продажу природного газу в рамках договорів про спільну діяльність з ПАТ “Укргазвидобування”, в результаті якої державі було завдано збитків на суму близько 3 млрд грн.

За матеріалами Слідство.Інфо