Глава МЗС Дмитро Кулеба заявив, що в Росії “дуже нервово” реагують на ініційовану Україною “Кримську платформу” для деокупації півострова.

Про це він заявив в інтерв’ю ТСН.

“Тема Криму повинна бути пекельною темою для Росії, а не священною, і ми її такою зробимо. Ми вже багато для цього зробили. Вони це знають, їм пече. Я з різних джерел отримую інформацію про те, як вони нервово реагують на цю ініціативу “, – сказав Кулеба.

Він висловив думку, що підтримка Кримської платформи іншими країнами лежить в площині трьох виборів: політичного, юридичного і морального.

“Не можна не підтримати країну, яка намагається зупинити безпрецедентну спробу незаконної анексії своєї території в Європі. Це безпрецедентний кейс. Всі двісті відсотків правди на нашій стороні з усіх точок зору”, – сказав Кулеба.

Міністр заявив, що платформу позитивно сприймають і українці, і міжнародні партнери.

“Ми бачимо підтримку Кримської платформи в українському суспільстві. Нещодавно Центр” Нова Європа “зробив опитування, де ця цифра виявилася дуже очевидно. Я задоволений динамікою позитивного сприйняття Кримської платформи міжнародними партнерами”, – підсумував Кулеба.

Відзначимо, що Україна та Туреччина домовились про новий формат співпраці, також Анкара готова взяти участь у так званій Кримській платформі — новому майданчику, який влада України хоче створити для деокупації півострова.

Про це йдеться у спільній заяві президентів України та Туреччини Володимира Зеленського та Реджепа Таїпа Ердогана.

Під час візиту Зеленського до Стамбула президенти домовились про новий діалог з політико-безпекових питань — щорічні зустрічі міністрів закордонних справ і міністрів оборони за формулою «два плюс два».

Також Туреччина підтвердила свою підтримку суверенітету України і те, що вона не визнає анексію Криму. Зеленський розповів, що запросив Туреччину долучитись до Кримської платформи

«Це інструмент для захисту прав кримчан та деокупації півострова. Вдячний вам, пане президент (Ердоган — ред.), за готовність підтримати її та бути активним учасником», — додав він.

Нагадаємо, “Кримська платформа” – це міжфракційне депутатське об’єднання, яке покликане підтримати міжнародну увагу до ситуації з анексованим півостровом.