За низкою напрямків у Донецькій області воєнна ситуація залишається стабільно важкою. Про це сьогодні, 7 листопада, в телеефірі розповів військовий оглядач “Інформаційного опору” Олександр Коваленко.

“Авдіївка і Бахмут — це багатостраждальні міста, що вже понад чотири місяці перебувають під ударами російських окупантів, які намагаються їх окупувати й захопити. Але понад чотири місяці ця операція не мала успіху. І навіть зараз, коли вони сформували ударну групу з п’яти батальйонно-тактичних груп у напрямку Вугледара, їм не вдалося реалізувати свій план щодо його захоплення”, — сказав він.

Коваленко звернув увагу, що російська армія зазнала під Павлівкою значних втрат.

“П’ять батальйонно-тактичних груп сьогодні втратили свою боєздатність. А я зазначу, що втрата боєздатності підрозділу — це коли втрати становлять понад 30% особового складу. Насправді це чергове фіаско, продемонстроване російською армією”, — додав він.

У Херсоні спостерігається парадоксальна ситуація: з одного боку, російські окупанти готуються до відступу, а з іншого — жодних ознак абсолютно немає.

“Херсонська область зараз найбільш парадоксальна локація ведення бойових дій: з одного боку начебто є ознаки того, що вони відступають, готуються до відступу, але з іншого боку, цих ознак абсолютно немає, оскільки, як була певна кількість особового складу на позиціях по лініях оборони, так вони й залишаються. Особливо по лінії оборони, наприклад, від Переславля до Високого”, — зазначив Коваленко.

Коваленко розповів, чому так, на його думку, відбувається.

“Це говорить про те, що без бою вони не складатимуть Херсонську область, не будуть з правого берега йти, не чинять опір Збройним силам України”, — пояснив він.

Військовий експерт зазначив, що є три важливі чинники, на які слід звернути увагу.

“На правому березі практично не залишилося російських лікарів. Було вивезено практично все медичне обладнання, у тому числі й українське. Медичні препарати виводяться з медичних закладів та аптек. Тобто якщо йде оборона, то це велика кількість поранених серед тих, хто обороняється. Хто їх буде лікувати?” — запитує Коваленко.

Другий момент, на якому він поставив акцент, — присутність артилерії на правому березі та вивезення її на лівий берег.

“А без підтримки артилерії російська армія не здатна ні наступати, ні вести оборонні дії. Тобто якщо вони залишають тих, хто обороняється без основного ресурсу, який може їм надавати підтримку, отже, ця оборона буде, м’яко кажучи, неефективна”, — підкреслив військовий оглядач.

І третій дуже важливий момент, про який повідомив Коваленко, — згортання систем зв’язку.

“Зазначається згортання системи зв’язку, що значно погіршує систему управління передовими підрозділами. Системи зв’язку відводяться до Херсона, а також на лівий берег”, — сказав він.

Олександр Коваленко наголосив, що це все – ознаки послаблення можливості вести повноцінну оборону.

“З іншого боку, вони насичують передові підрозділи, доводячи їх штатно до повного складу, але насичують саме частково мобілізованими. Своєю чергою, професійні підрозділи ВДВ, морська піхота виводяться на лівий берег. Є припущення, що вони дійсно будуть чинити опір Збройним силам України на правому березі Херсонської області, але у форматі гальмування, а не повноцінного блокування контрнаступ ЗСУ, щоб продемонструвати, що справді правий берег був залишений окупантами не без бою, що там була якась епічна битва тощо, героїзація цих воєнних злочинців”, — резюмував військовий оглядач.