Підполковник запасу, командир Брестської десантно-штурмової бригади Валерій Сахащик звернувся до білоруських військових та закликав їх не виконувати злочинні накази щодо нападу на Україну.

Відеозвернення офіцера, що стояв біля джерел формування білоруської армії, було опубліковано на тлі інформації про вступ Білорусі у війну з Україною на боці Росії.

“Я зважився записати перше у своєму житті відеозвернення тому, що мої співвітчизники, хлопці в блакитних тільниках – таких же, які все життя носив я – сидять у лісі на кордоні з Україною. І дуже схоже на те, що найближчим часом збираються взяти участь у дуже поганій справі, яка може мати катастрофічні наслідки для нашої країни і остаточно поховати славу і традиції військ, які здобували багато поколінь десантників. І можливо далеко не всі повернуться на батьківщину живими” – розпочав сво звернення офіцер.

Він нагадав білоруським військовим про те, що всього за три дні після початку вторгнення в Україну, російські окупаційні війська зазнали колосальних втрат, співмірних з тими, які понесли росіяни протягом двох років першої війни в Чечні.

“Російська армія, яка має величезний бойовий досвід, три доби перебуває в пеклі. Кількість убитих обчислюється вже тисячами. Полонених – сотнями. Пораненими переповнені госпіталі та цивільні лікарні у прикордонній смузі. Жодних цілей операції не досягнуто. На даний момент не вдалося взяти ні Київ, ні жоден з обласних центрів, російська армія вже суттєво виснажена. А українці, витримавши найважчі 72 години, успішно провели мобілізацію, організувалися, налагодили логістику, отримали підтримку всього світу – і моральну, і потік військово-технічного майна. І найголовніше – побачили, що напали на них звичайні смертні люди, перестали боятися, відчули смак перемоги. Ця армія вже не відступить і не здасться “, – попередив Сахащик своїх побратимів-армійців у Білорусі.

Окрім того, українські зірки закликають білорусів не йти воювати. 

Популярні українські зірки зі сльозами на очах звернулися до матерів білорусів та росіян із проханням не відправляти своїх синів воювати проти України, підтримуючи таким чином терор проти мирного населення. Співачки Надя Дорофєєва та Настя Каменських, репер та продюсер Потап, телеведуча Леся Нікітюк, співак Сергій Бабкін та багато інших покладають надії на розсудливість мешканців Росії та Білорусі.

Однією із найперших до білоруської аудиторії звернулась співачка Настя Каменских. На відео артистка благала російських і білоруських матерів не пускати синів на вірну смерть.

Із проханням не долучатись до війни Росії з Україною виступив і продюсер Олексій Потапенко, який більш відомий під ім’ям Потап.

Зараз ваш президент домовиться з Путіним і вони розіграють, як завжди фальшивий референдум. Ваших дітей відправлять воювати проти нас, проти України. Мами Білорусі, ваші діти загинуть і наші теж гинутимуть, прошу вас не допустити цього,
– розповів у відео репер.

Музикант Сергій Бабкін попросив білорусів не нападати на Україну, якій доведеться боронитися. Він із розумінням поставився до проблеми свободи слова в Білорусі, проте побажав громадянам сусідньої країни рішучості у протистоянні із диктаторським режимом Лукашенка.

“Ваших хлопців відправлять до пекла. Ви розумієте? Відправлять їх на загибель. Відправлять на вірну смерть. Не допустіть цього”, – звернувся відомий співак до білоруського народу.