Співробітники Служби безпеки України викрили злочинну схему, в якій брали участь чиновники одеських і київських комунальних та державних підприємств.

Як повідомили на офіційному сайті СБУ, небезпечні відходи передавали на утилізацію фірмі, яка не мала необхідних потужностей для переробки, і в результаті їх просто викидали на звичайне звалище.

Тим часом, серед сміття могли опинитися також засоби індивідуального захисту з лікарень, в яких лікуються пацієнти з COVID-19.

Організатори цієї схеми відмивали “зароблені” гроші через діючий в Одесі і Києві конвертаційний центр зі щорічним оборотом близько 200 мільйонів гривень.Під час обшуків в будинках і офісах фігурантів справи слідчі вилучили фіктивні документи, печатки, комп’ютерну техніку, банківські картки та готівку.

Триває розслідування, відкрите за статтею про “присвоєння, розтрату майна”, яка загрожує позбавленням волі на строк від 7 до 12 років.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що співробітники СБУ провели обшуки в приміщеннях Одеської міської радита низки комерційних підприємств: спецслужба виявила розкрадання коштів міського бюджету під час погашення за рахунок муніципальної скарбниці заборгованості по кредиту, взятому одним з комунальних підприємств міста.