В Україні офіційно зареєстрували другий випадок дифтерії у 2018 році – це сталося у Рубіжному Луганської області, передає Корупція.Інфо     

Як наголосили у Мінохорони здоров'я, захворювання небезпечне тим, що без негайного введення сироватки близько 50% хворих можуть померти. При цьому навіть з сироваткою залишається ризик смерті до 20%.
 

Дане гостре інфекційне захворювання передається переважно повітряно-крапельним шляхом і характеризується місцевим запаленням слизових оболонок ротоглотки і загальною інтоксикацією з ураженням серцево-судинної і нервової систем.

До летального результату можуть призвести набряк слизових оболонок і блокування дихальних шляхів псевдомембран, токсикоз, ураження серцево-судинної і нервової систем та вторинні інфекції.

Популярне: "Збільшаться вже в липні": Нові пенсії і прожитковий мінімум. На скільки зростуть виплати, та що потрібно знати

Дифтерія – вакцинокерована інфекція. Єдиний спосіб захиститися від хвороби і запобігти розвитку небезпечних ускладнень – вакцинація для дітей та ревакцинація для дорослих.

Під час останньої епідемії дифтерії в Україні з 1991 до 1998-го року, викликаної низьким охопленням дітей вакцинацією і відсутністю ревакцинації дорослих, на дифтерію захворіло близько 20 тис. осіб, 696 з них померли.

У міністерстві порекомендували якомога швидше зробити необхідні щеплення проти дифтерії дітям і дорослим.