Ще до війни, з ініціативи президента України, влада почала працювати над тим, щоб Україні надали статус кандидата на членство в Європейському Союз. Однак, тоді реакція ЄС була негативною і нам відмовляли.
За словами міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби, тепер розпочалася війна, настала нова реальність, неможливі речі стали можливими.
Проте він зазначив, що все ще є країни, які будуть намагатися зіскочити з цієї історії та блокувати членство України в ЄС. Серед них – Німеччина.
“Давайте називати речі своїми іменами, це не є ні для кого секретом. Тому ми зараз надзвичайно сконцентровано і зосереджено працюємо саме з цими країнами”, – сказав міністр МЗС.
У розмові з “Українською правдою” Кулеба розповів: ” головне те, що тепер Україна вже в процесі, який однозначно приведе нас до членства в Європейському Союзі”.
“Це те, про що ми і мріяти не могли три тижні тому. Зараз ми вже на цьому шляху”, – зазначив Кулеба в інтерв’ю.
Глава МЗС сказав, що Україна вже здолала шлях, який інші країни долають не просто роками, а десятиліттями. В нас все це стиснулося буквально у два тижні та вже почалися процедури.
Сьогодні важливо, щоб завдяки політичній і бюрократичній підтримці Україна пройшла всі процедури в якомога короткий термін.
За словами Дмитра Кулеби, це все можна пройти за трохи більше, ніж два тижні.
Наступний крок – через Єврокомісію Україна відпрацьовує один документ, який називається опитувальник, відповідає на всі запитання, на основі якої вони роблять рекомендації Європейській раді. І після цього Європейська рада ухвалює офіційне та остаточне рішення про вступ.
До слова, президент України Володимир Зеленський також вважає, що Німеччина докладається до побудови нової стіни у Європі, коли гальмує вступ України до європейських інституцій.
Про це він заявив у виступі перед депутатами німецького Бундестагу.
Зеленський також закликав канцлера Шольца “зруйнувати стіну”, що постає зараз у Європі.
Зауважимо, президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн пообіцяла, що зробить усе можливе для прискорення вступу України у ЄС.
Про це у своєму зверненні сьогодні, 18 березня, заявив президент України Володимир Зеленський.
Він пояснив, що всі бюрократичні процеси, які зазвичай займають роки, скорочуємо для нашої держави до тижнів, до місяців.
“Це непросто, але ми це зробимо. Впевнений”, – сказав Зеленський.
Також у ході переговорів вдалось домовилися про підтримку від Євросоюзу для українців, які вимушені були залишити свої домівки через війну. Як тим, хто за кордоном, так і тим, хто всередині нашої держави.
Окремо буде спрямована ще одна макрофінансова допомога ЄС для України у розмірі 300 мільйонів євро на додачу до тих, щодо яких уже було ухвалене рішення.