2ebd9d04b51573e697ab07e58f8193ca1453614196

Прикордонники разом із підрозділом податківців «Фантом» викрили канал постачання цигарок, виготовлених на території так званої «ДНР», в Чехію. Організаторами контрабанди є російські спецслужби.

Про це повідомляє прес-служба Державної прикордонної служби України, передає Корупція.Інфо.

В операції брали участь працівники СБУ та ДФСУ, а також оперативно-розшуковий розділ Краматорського загону прикордонної служби. Вони провели довготривалі оперативні заходи, в результаті яких було викрито контрабандний канал постачання цигарок з «ДНР» в ЄС.

«Зловмисники об’їзними шляхами доставляли тютюнові вироби до одного з населених пунктів Донецької області, що на  підконтрольні українській владі  території, а потім поштовим перевізником відправляли у західні і південні регіони України. Звідти інші учасники угрупування незаконно переміщували їх до країн Євросоюзу. Виявлена партія (цигарок LM)  була виготовлена для збуту саме у Чехії. Для цього донецька фабрика упакувала сигарети у пачки, на яких надписи нанесені чеською мовою», – йдеться в повідомленні прес-служби.

У відомстві наголошують: з осені 2015 року всі фабрики на окупованій території Донбасу, де виготовляється контрафактна продукція, перейшли під керівництво ФСБ РФ.  І російські спецслужби здійснюють жорсткий контроль за доходами, вирученими від контрабанди цієї продукції, спрямовуючи їх суто на фінансування діяльності бойовиків «республік».

«У результаті проведених оперативних заходів у складському приміщенні на території одного з перевізників було виявлено близько 100 ящиків сигарет марок LM, МАС, NZ, Winston без акцизних марок», – повідомляє ДПСУ.