А все це через мільярдні борги тепловиків, які були штучно створені “Нафтогазом” – монопольним постачальником палива. Вже цієї зими мешканці багатоквартирних будинків в Харківській області будуть мерзнути, якщо не знайдуть тисячі гривень, щоб перейти на індивідуальне опалення, передає Корупція.Інфо

Популярне: Це був прорив для України!!! Від зустрічі Трампа з Порошенком ми отримали те, чого так довго чекали. Ви повинні це знати

За словами тепловиків, “Нафтогаз” штучно роздув борги в 5 разів. Спочатку НАК відмовився оформити актами газ для виробництва тепла на майже 4 млрд грн. А потім звинуватив їх в несанкціонованому відборі газу і зажадав сплатити його за комерційною ціною з підвищеними коефіцієнтами. Отже, борг тепловиків виріс до 21 млрд.

“НАК зобов’язаний забезпечити лімітами газу наступну категорію споживачів – це населення і бюджетні організації. Але два місяці ми працювали без лімітів. За ці два місяці з застосуванням коефіцієнтів сума переростає в 50 млн грн”, – розповів директор ТОВ “Станіславська теплоенергетична компанія” Сергій Мельник .

Зараз газовий монополіст намагається узаконити схему штучного завищення вартості газу в суді.

“Зараз будуть виставлені рахунки, будуть судові справи, арешт рахунків і фактично зупинка підприємства”, – додав Сергій Мельник.

У тарифі була закладена ціна, затверджена урядом, а не виставлена ​​”Нафтогазом”. Тому тепловики не зможуть повернути “віртуальні” борги. І поки “Нафтогаз” звітує про мільярдні прибутки, звичайні люди можуть зимувати в холодних будинках, адже ситуація з опалювальним сезоном критична, констатують тепловики.

Нагадаємо, у зв’язку з підвищенням мінімальної заробітної плати влади столиці прийняли рішення підвищити квартплату в два рази.

Також кілька днів тому під керівництвом генпрокуратури податківці зупинили корупційну схему по розкраданню коштів, які платили комунальникам громадяни за обслуговування багатоквартирних будинків, тепло і водопостачання.

А Київрада прийняла рішення щодо співпраці з компанією Київенерго