Міністерство юстиції України в рамках кампанії "Чужих дітей не буває" може ініціювати третій пакет законів щодо посилення боротьби з неплатниками аліментів.

Про це розповів в ефірі керівник головного територіального управління юстиції в Києві Станіслав Куценко. За словами чиновника, жорсткі заходи покликані остаточно вирішити проблему боргів за аліментами в Україні.

Куценко повідомив, що з початку 2018 року за аліментами було стягнуто більше боргів, ніж за весь попередній рік.

Популярне: По-королівськи! Марина Порошенко з доньками вразили неймовірними вишиванками (Фото)

"Наразі за свіжими даними, 2,7 млрд грн стягнуто боргів за аліментами, з них 1,1 млрд грн відповідно до закону "Чужих дітей не буває". У минулому році було менше стягнуто коштів за аліментами", – розповів він.

Чиновник також зазначив, що 4 роки тому Мін'юсту дісталося "у спадок" 2 млн справ стосовно аліментів.

"Ми домоглися скорочення їх кількості, зараз їх менше 500 тисяч. Постійно виконавчі провадження щодо стягнення аліментів закриваються. Боржники приходять, і навіть готівкою при виконавцях платять борги з аліментів або оплачують рахунки через банки. Цей вал оплат у нас пішов із 6 лютого 2018 року, коли були прийняті ці закони, і вони запрацювали", – пояснив він.

"Ефективність закону вже доведена, тому був прийнятий другий пакет, він вже запрацював. Відповідно, ми передбачаємо, що може бути ще третій пакет законів, і ми хочемо досягти повної ліквідації боргів за аліментами в Україні", – підсумував Куценко.

Як повідомляли із 29 серпня в Україні набув чинності другий за рік закон про посилення покарання за несплату аліментів.

Норми закону підсилюють відповідальність: за несплату аліментів протягом 6 місяців боржника притягнуть до суспільно корисних робіт на термін від 120 до 240 годин. За повторне порушення доведеться відпрацювати від 240 до 360 годин. Ухильників можуть заарештувати на 10 діб, а злісних – позбавити волі на 2 роки.