Rozetka.ua — інтернет-портал з обману покупців.
Один із найбільших інтернет-магазинів в Україні масово обманює покупців, використовує брудні технології в конкурентній боротьбі й ухиляється від сплати податків, повідомляє Корупція. Інфо
Під час зимових свят усі українці задаються єдиною метою: купити якісні й недорогі подарунки. У багатьох наших співгромадян не завжди вистачає часу, щоб приділити його походу по магазинах у пошуках відповідних покупок. Та і в еру цифрових технологій багато хто віддає перевагу шопінгу в інтернет-магазинах.
А вибрати з тисячі магазинів хороший ресурс, де органічно дотримані ціна і якість, не так вже і просто. І тут у боротьбу за клієнта вступає реклама. І той, хто проводить найбільш агресивну рекламну кампанію, отримує більшу кількість клієнтів. Тому не дивно, що "Розетка" стає лідером за продажами.
Нав'язливими посиланнями, що варто купувати тільки у них, інтернет-магазин заполонив ефіри телебачення і радіо, сайти, газети. В результаті у звичайного покупця склалася оманлива думка, що альтернативи Rozetka.ua просто немає.
У підсумку замовляють товари на цьому ресурсі, часто сплохувавши. Проте замість якісного обслуговування і товару отримують масу проблем: невиправдано затягнуті терміни доставки, неякісний товар, а нерідко втрачають і гроші.
Щоб не стати жертвою інтернет-махінаторів, у першу чергу варто вивчити історію їх роботи. Для цього не треба багато часу, досить просто почитати відгуки про роботу магазину. Але не на сайті самого магазину, вони там жорстко модеруються, а на альтернативних ресурсах.
Так ми подивилися думку українців, які неодноразово замовляли товари в інтернет-магазині Rozetka.ua.
Для сайту, що позиціонує себе як інтернет-магазин №1, ситуація гнітюча. Половина користувачів невдоволені, і приблизно 40% оцінили роботу як "жахливу".
В умовах кризи, коли велика частина населення використовує будь-яку можливість економити, інтернет-магазин вирішив зіграти на цьому на свою користь. При купівлі товару Rozetka.ua пропонує покупцеві зробити відео розпаковування з позитивним відгуком, за що обіцяють 100 грн у подарунок. Це своєрідна безкоштовна реклама для магазину. Але часто споживачі залишаються обдуреними.
Інтернет-магазин Rozetka.ua вже опинявся в центрі скандалів, пов'язаних із відхиленням від податків. У 2012 році податкова навіть зупинила роботу компанії та її партнерів, пред'явивши фіскальні претензії на суму 7,3 млн грн несплати ПДВ.
Сьогодні схеми по відходу від сплати податків "прозоріші". Магазин користується лазівками в податковому законодавстві і всіляко намагається їх зберегти. Йдеться про тіньовий імпорт. При пересилці товарів вартістю до 150 євро відсутній збір на митниці. Це вигідно зарубіжним магазинам. А вітчизняні, перш ніж покласти товар на полицю, повинні заплатити і митний збір, і ПДВ. Трохи несправедливо.
Своє відношення до цього висловив Сергій Башлаков, співвласник ТОВ "МТИ", депутат Київради. Зокрема він зазначив, що має місце дивна колізія, коли вітчизняний виробник не лише незахищений, але навіть дискримінований українською державою. Башлаков проаналізував ситуацію на конкретних прикладах.
"З інтересу зайшов на сайти Rozetka і Сity.com і виявив, як мені здається, цікаве пояснення. Наприклад, у розділі "Смартфони" червоним кольором відмічено, що товар знаходиться в Польщі. Тому термін постачання гаджетів – сім робочих днів", — пише експерт.
Він пояснив, це означає, що і Rozetka, і Сity.com продають в Україні товар, відправляючи його з польських складів. Це дозволяє їм обходити митні платежі, не наповнюючи вітчизняного бюджету, використовуючи існуючу лазівку в законодавстві. Вони зацікавлені в такій дірі в законодавстві.
До речі, те, що товар везуть із Польщі, може стати причиною ще ряду проблем. Техніка може бути не сертифікована для продажів в Україні, тобто ймовірно виникнення проблеми з гарантійним обслуговуванням.
На початку року, що минає, між компанією "Розетка.юа" і "Епіцентр" розгорівся скандал. Власник "Розетки" Владислав Чечьоткин заявив, що конкуренти хочуть убити його магазин. Мовляв, вони забороняють своїм постачальникам виставляти товари на Rozetka.ua.
У пресі була розгорнута справжня війна проти конкурентів. Були навіть вимоги до АМКУ притягнути "Епіцентр" до відповідальності. Але, як виявилося, все не так однозначно.
Зокрема директор з розвитку Work.ua Сергій Марченко відмітив: "Приблизно те ж саме зробила сама "Розетка" з тисячами сайтів, що продавали електроніку. Немає нічого неконкурентного в тиску на постачальників. Поки постачальників схиляють обмежити постачання в "Розетку" об'ємом продажів в "Епіцентрах", а не паяльником, я не бачу в цьому нічого непристойного".
Підтримала цю точку зору і Анна Ковальська, глава магазину Igrosvit. За її словами, "Розетка" сильно демпінгувала на ринку іграшок, а коли магазин намагався понизити ціни вслід за нею, постачальники припиняли відвантаження товару, посилаючись на тиск із боку "Розетки".
"Іноді буває так, що роздрібна ціна на "Розетці" нижча нашої гуртової…
Видавлювати усіх заради монополії, а потім писати, які всі інші нечесні — смішно", — говорить вона.
Поки торгові мережі воюють між собою, знижуючи ціни, — український споживач у виграші. Але при цьому є багато підводних каменів.
Продаючи дешевше, магазини часто пропонують нам неякісну продукцію, яку повернути потім дуже складно. В результаті покупець витрачає час, нерви і гроші. Зате власники такого бізнесу стабільно збільшують свій капітал.
Той же Владислав Чечьоткин, власник Rozetka.ua, увійшов до рейтингу 100 найбагатших людей України, зайнявши 77-е місце зі своїми 66 мільйонами доларів.