Міністерка закордонних справ Великої Британії Ліз Трасс попередила Росію, що вторгнення до України може призвести до великих втрат, та порівняла такий крок із радянською інтервенцією в Афганістан, про це повідомляє вона у BBC.

У п’ятницю, виступаючи у Сіднеї, Трасс закликала Росію та Путіна утриматися від спроб відновити Радянський Союз.

Ми разом із нашими союзниками по G7 та нашими союзниками в НАТО, дуже чітко усвідомлюємо, що вторгнення Росії до України призведе до величезних втрат. Ми готові одразу запровадити жорсткі санкції, – заявила вона, додавши, що Британія вже допомагає Україні озброєнням.

ЗМІ уточнює, що Велика Британія вже направила Україні партію протитанкового озброєння та пообіцяла допомогти з інструкторами й навчанням.

 Кремль не вивчив уроки історії. Вони мріють про відновлення Радянського Союзу або про якусь більшу Росію та збирають території, базуючись на етнічності та мові. Вони заявляють, що хочуть стабільності, але водночас працюють над тим, щоб погрожувати та дестабілізувати інших, – заявила Трасс.

Вона також порівняла можливе вторгнення із війнами в Афганістані та в Чечні. Ще Трасс заявила, що Британія співпрацюватиме з такими країнами, як Австралія, Ізраїль, Індія, Японія та Індонезія, аби разом протистояти загрозам від Росії та Китаю.

Нагадаймо, що міністерка закордонних справ Великої Британії Ліз Трасс 6 січня анонсувала свій візит до Києва наприкінці цього місяця, щоб підкреслити «непохитну» відданість Лондона Україні перед обличчям російської агресії.

У своєму зверненні до парламенту Трасс назвала Україну найважливішим пріоритетом і застерегла від будь-яких поступок Росії, яка, за повідомленнями, сконцентрувала десятки тисяч військ біля свого західного кордону з Україною.

Будь-яке подальше військове вторгнення в Україну призведе до масштабних наслідків, в тому числі скоординованих санкцій, які завдадуть серйозної шкоди інтересам та економіці Росії, – сказала міністерка, повторюючи попередні попередження західних чиновників.