ЄС закликає українську владу якомога швидше відновити функціонування антикорупційної системи. Також в ЄС відзначили, що безпрецедентна допомога Європейського Союзу, в тому числі фінансова безпосередньо пов’язана з діяльністю антикорупційних інституцій.
Також в ЄС стурбовані останніми рішеннями Конституційного суду в цій сфері.
Про це в представництві Євросоюзу сказали у відповідь на запит агентства “Інтерфакс-Україна”.
“ЄС вважає інституції по боротьбі з корупцією, створені на прохання українського народу, наріжним каменем трансформації України, тіснішої політичної асоціації та економічної інтеграції з ЄС. Масова і безпрецедентна допомога Європейського Союзу, в тому числі фінансова, тому пов’язана з антикорупційної архітектурою, що працює незалежно , ефективно і без політичного чи іншого тиску “, – йдеться в заяві представництва.
Також у відомстві зазначили, що з великою стурбованістю сприйняли вплив останнього рішення Конституційного суду України на елементи антикорупційного законодавства. На думку ЄС, вони будуть мати далекосяжні наслідки для всієї антикорупційної інфраструктури в Україні.
“Рішення ставить під сумнів ряд міжнародних зобов’язань, які Україна взяла на себе по відношенню до своїх міжнародних партнерів, включаючи ЄС”, – сказано у відповіді.
Представництво закликало владу вжити заходів для якнайшвидшого відновлення необхідних умов для ефективного функціонування антикорупційної системи в Україні відповідно до Конституції України.
“Ми закликаємо українську владу вжити заходів для якнайшвидшого відновлення необхідних умов для ефективного функціонування антикорупційної системи в Україні відповідно до Конституції України. Ми готові допомогти в пошуку шляхів відновлення необхідної правової визначеності з метою забезпечення ефективної системи запобігання корупції в Україні”, – вказали в дипустанові.
Нагадаємо, 28 жовтня на сайті Конституційного суду було опубліковане рішення, відповідно до якого фактично блокується робота Національного агентства з питань запобігання корупції в напрямку контролю статків державних службовців і їхнього покарання за неправду в деклараціях та непояснення набутих активів. Реєстр електронних декларацій припинив свою роботу з вечора 28 жовтня. Фактично, це означає, що відтепер службовці більше не зобов’язані публічно звітуватися за свої доходи і витрати.