2 лютого після важкої хвороби помер колишній член політбюро Центрального комітету Комуністичної партії України, екс-нардеп Юрій Єльченко.

Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив колишній народний депутат СРСР Валерій Цибух.

«Пішов з життя колишній депутат і член президії Верховної Ради УРСР ряду скликань, народний депутат незалежної України, міністр культури України 70-х років, депутат Київської міської ради. Юрій Никифорович пройшов великий трудовий і життєвий шлях. Він сумлінно ставився до виконання своїх службових обов'язків, проблемних питань виборців. Протягом всього свого життя у нього на передньому плані були турбота про людей і їх запити, особливо молоді », – написав Цибух.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Нагадаємо, що Юрій Никифорович Єльченко народився в 1929 році в місті Кагарлик Київської області УРСР, СРСР. Став членом КПРС з 1953 року і членом ЦК КПУ в 1961 – 1971 р і січні 1975 – 1990 г. З 1981 по 1990 роки був членом ЦК КПРС, з 1984 по 1989 рр – депутатом Ради Союзу Верховної Ради СРСР від Києва, з 1959 по 1985 рр. – народним депутатом СРСР, депутатом Верховної Ради УРСР.

У 1991 році стає народним депутатом України 1-го скликання, очолював підкомісію з питань міжреспубліканських відносин Комісії ВР України з питань державного суверенітету, міжреспубліканських і міжнаціональних відносин.

Юрій Єльченко помер на 90-му році життя, він є батьком постійного представника України при ООН Володимира Єльченка.