Чимало військових експертів заявляли про своєрідну паузу взимку

Водночас американський політолог Раміс Юнус переконаний, що ніхто не буде робити паузу у війні на зимовий період. Збройні Сили і надалі тиснутимуть на окупантів, а союзники підтримуватимуть Україну.

За його словами, два ключових союзники України – Вашингтон та Лондон – чітко заявили, що підтримуватимуть Україну, а міністр оборони Британії Бен Воллес наголосив, що ЗСУ мають продовжувати контрнаступ взимку.

Як підкреслив Юнус, для України вже достатньою є підтримка цих двох держав, які свого часу розвалили СРСР. Також дуже важливо, що в Європі є кілька достойних країн та політиків, які послідовно допомагають ЗСУ.

Не варто звертати увагу на інформаційні вкиди щодо примушення України до переговорів. Все вирішуватимуть не залаштунки, а президент Володимир Зеленський, головнокомандувач Валерій Залужний та загалом військово-політичне керівництво.

Якщо за лаштунками й підуть якісь розмови про перемовини, то взагалі не реагуйте. Вони були можливі лише на початку війни, коли всі готувалися до вашої капітуляції. Тому й були певні перемовини в Стамбулі. Але ви вперлися рогами, – зазначив Юнус.

Експерт вважає це дійсно правильним рішенням. На час перемовин у Стамбулі Україна була в ситуації 2015 року після Іловайська та Дебальцевого, коли Київ змусили піти на перемовини. Адже тоді Росія погрожувала подальшими діями.

Цього разу Україна набралася сил та дала потужний опір окупантам і не пішла на вимоги Кремля. Після цього тема перемовин залишилася лише в інформаційній площині.

Сьогодні складно прогнозувати, як саме все станеться. Одне можна сказати точно: все залежить від успіхів наших Збройних сил. Це чудово розуміють у Кремлі, тому й завдають таких запеклих терористичних ударів по наших тилових об’єктах. Це робиться в надії на те, що наш тил здується, і Україна буде змушена сісти за стіл перемовин на умовах Москви. Але цього не буде. Про це у своїй колонці пише блогер та військовослужбовець Юрій Касьянов

Окрім того, на його погляд, на сьогоднішній день є два шляхи звільнення Криму.

“Перший, який я вважаю найбільш вірогідним, передбачає, що Кримський півострів буде звільнено в результаті наступальних дій ЗСУ. По-перше, наші війська вийдуть до Бердянська і переріжуть сухопутний коридор до Криму, який зараз проходить по окупованих територіях. По-друге, на дно морське буде покладений Кримський міст.

Після таких дій Крим стане пасткою, тому противник буде змушений евакуюватися з Криму, наприклад, в Новоросійськ. Адже все угруповання російських військ, яке знаходиться на півострові, буде повністю небоєздатним без забезпечення і підтримки. Морським шляхом, чисто поромними переправами, або якось інакше забезпечити життєдіяльність цього угруповання буде неможливо” – зазначив Касьянов.