Окупаційна влада Криму забрала у судовому порядку спірну земельну ділянку поблизу Ялти, яку в 2006 році отримала «Фірма Укрснаб». Фірма належить Оксані Марченко, дружині нардепа з партії «Опозиційна платформа — За життя» Віктора Медведчука, який також є кумом президента РФ Володимира Путіна.

Марченко має намір оскаржити в суді рішення так званої влади Криму. Арбітражний суд Центрального округу РФ в Москві вже прийняв касаційну скаргу від «Фірми Укрснаб», повідомляє «Бабель».

Як стало відомо, що так званий Кримський апеляційний суд наприкінці травня прийняв сторону так званого Міністерства майнових і земельних відносин Криму та постановив відібрати у «Фірми Укрснаб» земельну ділянку поблизу Ялти.

Рішення було винесено судом на підставі положень Земельного кодексу України. У рішенні зазначено, що передача землі в оренду «Фірмі Укрснаб» здійснювалася з порушенням українського законодавства.

Арбітражний суд Центрального округу РФ в Москві призначив слухання у цій справі на 21 вересня 2020 року.

Зазначимо, Марченко і Медведчук 2 серпня вирушили до Криму. Автомобіль «Мерседес» з подружжям в’їхав на півострів через пункт пропуску «Каланчак». У поїздці Медведчука і Марченко супроводжували ще декілька осіб.

Разом із політиком також на півострів в’їхала і його дружина, телеведуча Оксана Марченко. Подружжя супроводжували у поїздці ще декілька осіб.

У ЗМІ з’являлася інформація про те, що сім’я Медведчука володіє в Криму бізнесом, який з’явився після анексії півострова Російською Федерацією.

Крім того, Марченко володіє земельною ділянкою площею близько 5 тис. кв. м в селі Оползневе під Ялтою і будинком з господарськими будівлями. Власницею землі і господарських будівель Марченко стала у 2007 році, а будинку — у 2013 році.

Крім цього у родини є резиденція в Сімеїзі, негласно названа Палацом Медведчука. Фотографії маєтку публікував “Тиждень”.

Саме в цьому будинку Оксана Марченко та Віктор Медведчук у 2012 році зустрічали Володимира Путіна, який заїжджав подивитися на танцюючий фонтан своїх кумів незабаром після зустрічі з тодішнім президентом України Віктором Януковичем.

Також ЗМІ говорили про те, що маєток Марченко та Медведчука нібито побудовано на території колишнього санаторію для хворих на туберкульоз. Спочатку на його місці мала з’явитися база відпочинку ФК “Динамо”, але незабаром там з’явилася приватна резиденція.

Сам президент України Володимир Зеленський, раніше під час візиту на Волинь на питання активістів про Медведчука заявив, що опозиційний політик фінансується із Російської Федерації.

Я впевнений, що Медведчук дійсно фінансується з Російської Федерації, — сказав Зеленський.

Відео з реакцією глави держави на це питання виклав у Facebook прес-секретар «Нацкорпусу» Роман Чернишов.

Відповідаючи на запитання, коли правоохоронні органи «займуться» улюбленим українцем Володимира Путіна, Зеленський заявив:

Ви знаєте, ми з вами повинні жити за законами.