Україна може стати повноправним членом Європейського Союзу до 2030 року.

Таку думку висловив депутат Європарламенту, ексглава МЗС Польщі Радослав Сікорський в одному з інтерв’ю.

“Думаю, що до кінця цього десятиліття”, – заявив Сікорський, відповідаючи на запитання, за скільки років Україна може стати членом ЄС.

Оцінюючи можливість отримання Києвом “зеленого світла” для початку переговорів про членство України в Євросоюзі восени цього року, євродепутат зазначив, що “шанси на це – понад 50%”.

Водночас він зауважив, що у такому випадку Україна вестиме переговори по 35-ти розділах, які Київ повинен буде ухвалити.

“Нас всіх вражає українська відвага і рішучість. Але ми всі також знаємо, що за чверть століття Україна, на жаль, сформувала собі імідж корумпованої країни і зараз із подвійною силою вона повинна показати, що бореться з цією гангреною”, – констатував європейський політик.

27 липня у Києві відбулися політичні консультації Україна – ЄС. Делегації сторін очолили заступник міністра закордонних справ України Євген Перебийніс та заступник Генерального секретаря Європейської служби зовнішньої діяльності Енріке Мора.

Основну увагу під час консультацій було приділено реалізації стратегічного курсу України на вступ до ЄС та шляхів посилення співробітництва у безпековій сфері. Євген Перебийніс, зокрема, поінформував про стан виконання Україною рекомендацій Європейської Комісії, а також висловив сподівання на ухвалення Європейським Союзом рішення про початок передвступних переговорів з Україною до кінця 2023 року.

Європейська сторона запевнила у незмінності підтримки України з боку Європейського Союзу. Питання допомоги Україні у боротьбі проти російської агресії та процесу набуття повноправного членства в умовах війни залишатимуться й надалі серед пріоритетів порядку денного Євросоюзу, який високо цінує внесок нашої держави у забезпечення безпеки Європейського континенту.