Згідно з документом внутрішнього характеру німецького уряду, який був підтверджений, уряд канцлера Олафа Шольца перешкоджає рішенню на користь України в її прагненні до вступу до НАТО. Про це повідомляє видання Bild, посилаючись на зазначений документ та інформованих осіб, знайомих з ходом переговорів.

Учасники переговорів з країн НАТО протягом кількох днів узгоджували підсумковий документ саміту Альянсу у Вільнюсі. За інформацією видання, у той час як багато держав на чолі з Францією, Британією та Польщею виступають за запрошення для України, щойно почне діяти режим припинення вогню з Росією, до останніх вихідних Німеччина та США не підтримали такий план.

Натомість Берлін і Вашингтон закликали дотримуватися “Плану дій щодо членства”, вже сформульованого для України у 2008 році. Цей план передбачає численні кроки та умови, які Київ мав би виконати, перш ніж отримати запрошення до НАТО. 

“Ми хотіли запропонувати Україні фінську модель, тобто вступ протягом декількох місяців, як тільки закінчаться бойові дії”, – заявив неназваний дипломат виданню.

На противагу цьому, в документі німецького уряду йдеться про те, що уряд Шольца “не погодиться на жодні формулювання, які б створювали враження “швидкого треку” до вступу України”. Про “перегляд рішення Бухареста 2008 року” для німецького уряду “не може бути й мови”.

Тому Німеччина не сприйме “ні згадки про запрошення”, ні згадки про “законне місце України в НАТО” в підсумковому документі Альянсу.

“Тому не виключено, що німецький уряд погодиться і на відмову від Плану дій щодо членства – не погоджуючись, однак, на практиці на прискорений прийом України (“fast track”) по завершенні війни”, – пише видання.