Збройні Сили України звільнили село Рівнопіль Донецької області. Свого часу російські окупанти мали великі плани на цей плацдарм.
Про це розповів керівник Центру військово-правових досліджень, військовий експерт Олександр Мусієнко. За його словами, звільнення Рівнополя – надзвичайно позитивна новина. За цей населений пункт точилися бої ледь чи не спочатку наступальних операцій ЗСУ в червні.
Як наголосив Мусієнко, тепер вдалося зрізати виступ, який російські окупанти створили ще під час своїх наступальних операцій. Вони мали важливі плани на цей напрямок.
Взимку ворог намагався вклинюватися у нашу лінію оборони. Потім розглядав плацдарм Рівнополя як можливість поновити наступальні дії на цьому напрямку. Тоді мало бути пожвавлення біля Вугледара, а також – біля Великої Новосілки. Ворог розташував там досить велику кількість військ,– розповів Мусієнко 24 каналу
Звільнення Рівнополя відкриває Силам оборони можливості просуватися далі. Ймовірно, наступною ціллю буде Старомлинівка, де ворог розмістив свої артилерійські позиції. За цим селом відкриється оперативний простір, який дозволить просуватися в бік Волновахи та Маріуполя і притискати окупантів ближче до азовського узбережжя.
Загалом зараз з’явилася низка різних позитивних новин з фронту. Також варто глянути на те, що загарбникам не вдається проводити успішні наступальні операції на Куп’янському та Лиманському напрямках.
Ми нав’язуємо повноцінну ініціативу ворогу, використовуючи фланги та всі можливості. Для окупантів фактично розширюється лінія фронту, де вони вимушені оборонятися,– наголосив Мусієнко.
Найбільш негативно для противника ситуація продовжує розвиватися на Бердянському напрямку, пише у своєму Telegram написав військовий оглядач, координатор групи «Інформаційний спротив» Костянтин Машовець.
«Багатостраждальний 394-й мотострілковий полк противника таки зміг організувати контратаку із заходу на схід від с. Рівнопіль у бік дороги Рівнопіль — Старомайорське (Донецька область — ред.). Однак, як ми й припускали, ні «слави», ні «честі» в цьому для себе не знайшов… Трохи просунувшись до вищезгаданої дороги, передові підрозділи знову потрапили під масований вогневий вплив ЗСУ і були змушені відійти від неї на південний захід напрямку…
Більше того, виконання «генерального» завдання — зупинити просування ЗСУ на цьому напрямку, у противника так і не виходить. Українські війська хоч і досить повільно, але впевнено та поступово, продовжують створювати опонентам на цьому напрямку вагомі проблеми”, — пише Костянтин Машовець.
За словами оглядача, українські війська впритул підійшли до північно-західної околиці села Новозлатопіль Запорізької області, а також змогли ще далі просунутися в смузі оборони того самого 394-го полку противника між селами Приютне та Рівнопіль.
Водночас окупанти продовжують штурмувати Авдіївку, зокрема ситуація тут лишається стабільно напруженою. Так найбільший тиск іде на північ міста, розповідає «Вчасно» голова МВА Віталій Барабаш.
За його оцінкою, не можна сказати, що рашисти кидають додаткові сили на цей відтинок, оскільки їх є і так достатньо на Авдіївському напрямку.
«Вони з початку повномасштабної війни сконцентрували тут дуже багато сил — близько 200 батальйонів на нашому напрямку, тому з особовим складом тут проблем взагалі нема. Єдине, що зараз погодні умови не дають штурмувати, бо йде дощ, а так в середньому, в батальйоні є 500−600 людей, комплектація там така, що 50−60% (батальйону, — ред.) вкомплектовано. Тому у них нема проблем з особовим складом».
До слова, якщо раніше ворог на Сході мав змогу наступати, приміром, на п’яти напрямках одночасно, то тепер можна говорити лише про спроби штурмів у районі, власне, Авдіївки та Кремінної. Зокрема тепер українські війська атакують на близько десяти напрямках і мають успіхи.