У Луцькому пологовому будинку, впав у кому хлопчик, який народився шість днів тому. Це відбулось через дві години після щеплення від гепатиту В. Медики припускають, що причиною став важкий перебіг вагітності його мами і те, що вона перехворіла коронавірус.

Малюка доставили в Волинську обласну дитячу лікарню, він знаходиться у важкому стані в реанімації. У той же час батько новонародженого звернувся в поліцію із заявою про недбалість медиків, йдеться в сюжеті ТРК “Аверс”.

За словами Юрія Мороза, його син народився в Луцькому пологовому будинку 1 серпня вагою 3 кг 180 гр. Він особисто був присутній під час пологів. Хлопчик був здоровим і вже 4 серпня породіллю з малюком мали виписувати. Проте 3 серпня дитині зробили щеплення від гепатиту В, а через кілька годин він почав задихатися.

“Ніч таку, як я пережив, не побажаю нікому”, – говорить батько малюка.

Зі свого боку медики проблеми зі здоров’ям дитини, серед іншого, бачать і в тому, що мама під час вагітності перехворіла на коронавірус.

“Складний сам перебіг вагітності. Мама перенесла серйозне захворювання COVID-19. Щеплення було зроблене о 13:00, а погіршення відбулося о 18:00. В інструкції, дослідженнях – абсолютно ніяких побічних дій вакцина гепатиту В не має. Ускладнення було від перебігу вагітності і захворювання жінки під час вагітності “, – запевнила заступник директора з неонатології пологового будинку Олена Курак.

Її думку поділяє і заступник гендиректора Волинського обласного дитячого територіального медичного об’єднання з неонатології Оксана Чопко, відзначаючи, що погіршення стану новонародженої дитини пов’язано зі складним перебігом вагітності жінки.

“Хлопчик має ознаки ураження центральної нервової системи, обумовленого кисневим голодуванням. На тому тлі розвинувся набряк головного мозку і судомний синдром. Зараз завдяки лікуванню судом немає, але дитина ще залишається на штучній вентиляції легенів і протисудомні ще отримує”, – говорить вона.

Батько хлопчика переконаний: причиною нещастя з його сином є саме вакцина від гепатиту В і халатність медиків. Чоловік звернувся у правоохоронцям, щоб ті розслідували інцидент.