848_146538628652

Після того, як львів'яни почули, що на Грибовицькому сміттєзвалищі знову виникла пожежа, у соціальних мережах почали поширювати інформацію про те, що пожежа становить загрозу здоров'ю людей.

Як повідомив, головний лікар Львівської обласної клінічної лікарні Михайло Гичка на своїй сторінці у Facebook, станом на зараз загрози життю людей від задимлення немає. Тому панікувати не потрібно, передає Корупція Інфо.

Як повідомив керівник Головного управління Держепідемслужби у Львівській області Роман Павлів, спеціалісти лабораторного центру, разом з фахівцями Державної екологічної інспекції та комунального підприємства "Адміністративно-технічне управління" Львівської міськради зараз проводять аналізи повітря на території полігону та у довколишніх селах. 

"Ще раз хочу підкреслити, що станом на цю годину токсичних речовин, внаслідок пожежі у повітрі немає. Єдині, хто може себе дискомфортно почувати, це люди із захворюваннями дихальних шляхів через невеликий брак кисню, та й то лише у випадку, якщо вони перебувають у безпосередній близкості від місця пожежі", – написав головний лікар Львівської обласної клінічної лікарні на своїй сторінці у Faсebook.

Те, що зараз експерти проводять лабораторні дослідження підтвердила і  голова Сихівської РА, заступник голови міської комісії техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Ірина Маруняк сьогодні, 8 червня, під час брифінгу із журналістами. 

"Є в інтернеті інформація, що є небезпека для дітей, які проживають у селах біля сміттєзвалища. Ця інформація є непідтверджена. Нема лабораторних досліджень.

Місто замовило лабораторні дослідження, які будуть проведені сьогодні і будемо мати висновки щодо якості повітря та води. Ці висновки будуть озвучені публічно. Проби будуть брати з території ближче до сміттєзвалища, будуть брати проби повітря та води. Результати проб повітря будуть швидше. Якщо буде необхідність, будуть зроблені проби повітря у місті Львові", – сказала Ірина Маруняк. 

Нагадаємо, як раніше писав 032.ua, учора, 7 червня, о 14:30 виникло горіння сміття у верхній частині сміттєзвалища на площі 50 кв.м. О 15:05 горіння сміття було локалізовано та о 16:10 повністю ліквідовано.

Втім уже о  21:30 7 червня на території сміттєзвалища виникло повторне горіння сміття окремими осередками в зоні можливого зсуву на площі 800 кв.м. Станом на 23:30 горіння ліквідовано на площі 250 кв.м.

Станом на 06:00 8 червня площа горіння становила приблизно 700 кв.м.

О 10:00 відбулось засідання комісії ТЕБ та НС. На засіданні було прийнято рішення, задіяти авіацію для того, щоб частково спровокувати зсув, коли схил стане пологим продовжити ліквідацію займання.

693925 845 srakopomich Vo7cUrPCEzc