4-5 вересня лідери Німеччини, Франції, Росії, Великої Британії та США провели ряд зустрічей на полях саміту "великої двадцятки" в китайському Ханчжоу.
Однією з головних тем зустрічей Анґели Меркель, Барака Обами, Терези Мей та Франсуа Олланда з президентом РФ Володимиром Путіним стала ситуація на сході України та її врегулювання. Про це пише Gazeta.ua, передає Корупція . Інфо.
1. За результатами перемовин з президентом Путіним британська прем'єрка Тереза Мей відмовилася вести з Росією "справи як звичайно" (business as usual). Після робочої зустрічі Мей заявила, що між Росією та Британією зберігаються "серйозні розбіжності" стосовно України.
2. Канцлерка Німеччини Анґела Меркель також не звітувала про успіх перемовин з Путіним, але наполягла на невпинному виконанні умов Мінську Росією та на поверненні за стіл переговорів в нормандському форматі, від чого напередодні відмовився Путін.
3. Зустріч між Путіним та президентом Франції Франсуа Олландом характеризують як "невдалу": перемовини не досягли істотного прогресу. Французький лідер анонсував нову зустріч в нормандському форматі.
Але прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що російська сторона поки не визначилася в питанні своєї участі у зустрічі в нормандському форматі.
4. Головна подія саміту – зустріч між Володимиром Путіним та Бараком Обамою також не принесла істотних результатів. Путін і Обама обговорили Сирію і Україну без преси і з вузьким складом делегації, а в кінці зустрічі поспілкувалися віч-на-віч і домовилися "продовжити діалог".
Американський президент заявив, що США та Британія продовжуватимуть чинити опір агресії Росії проти України.