В Україні вступив в силу закон, який сигналізує повномасштабний початок медреформи.


30 січня набув чинності Закон України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення», про що повідомили в прес-службі МОЗ, передає Корупція.Інфо.


«Підготовчий етап впровадження медичної реформи триває ще з минулого року. Тепер є законні підстави прийняти низку рішень, щоб вчасно реалізувати заявлений раніше план реформування первинної ланки охорони здоров’я», — зазначили у МОЗ.

Так, вже йде підготовка до створення Національної служби здоров’я України. Вона укладатиме договори із закладами охорони здоров’я та закуповуватиме у них послуги з медичного обслуговування населення. Після прийняття закону, у МОЗ зможуть оголосити конкурс на посаду голови НСЗУ та двох його заступників. НСЗУ повинна розпочати роботу до липня.

Популярне: "Впав і не подає ознак життя": Чоловік помер від невідомого укола в туалеті піцерії

Передбачається і початок процесу автономізації медзакладів — перетворення медичних закладів у комунальні некомерційні підприємства. У такому статусі вони зможуть укласти договори з Національною службою здоров’я України та отримувати пряме фінансування за надані послуги з Держбюджету.

Для цього заклад первинної медичної допомоги має обрати медичну інформаційну систему (МІС) та підключитися до електронної системи охорони здоров’я. Система вже працює в тестовому режимі.

З квітня 2018 року українці самі почнуть вибирати лікаря первинної допомоги (сімейного лікаря, терапевта, педіатра) і підписувати з ними Декларації.

Нагадаємо, з 1 січня розпочалось поетапне запровадження медичної реформи. Перший етап стосується надання первинної медичної допомоги.