В Україні понад 20 тисяч дітей з дитячим церебральним паралічем. А спеціалізованих лікарень, які можуть надавати допомогу таким дітям – одиниці, передає Корупція.Інфо.

Не чекаючи допомоги від держави, батьки хворих дітей самостійно організовують курси реабілітації. Для цього вони запрошують в Україну іноземних фахівців. Однак вартість такого лікування досить велика – 200 доларів за один курс.

Уряд грошей на такі реабілітаційні курси не дає, однак пропонує батькам державні програми реабілітації. А їх в Україні лише 2.

Лікування дітей з ДЦП за допомогою бутолінтоксину. Також друга державна програма – це система інтенсивної нейрофізіологічної реабілітації,
– пояснив головний позаштатний спеціаліст МОЗ Володимир Мартинюк.

Також медична спільнота обирає певну кількість хворих дітей, котрих лікують безкоштовно. Ця програма розрахована на дітей–пільговиків. Лікування проводять на Львівщині в Міжнародній клініці реабілітації.

Цього року на дітей з бюджету виділили 11 мільйонів гривень. Однак з цих грошей на реабілітацію поки не використали ні копійки.

Закупити і оплатити ці послуги за кошти бюджету має МОЗ, які за цей час не провели тендеру для того, щоб це реалізувати,
– заявила Заступник голови Комітету ВР України з питань охорони здоров'я Ірина Сисоєнко.

Якщо до кінця року тендер не проведуть, то гроші повернуть назад до бюджету, а дітей залишать без необхідних лікувальних процедур.