За словами директора Департаменту екологічної безпеки та поводження з відходами Мінекології Євгенія Федоренко, видавати компаніям дозволи на утилізацію токсичних сполук не дозволила зміна очільників Мінекології.

До призначення на держслужбу Федоренко очолював приватну компанію "Тарком Екосервіс". Цю фірму пов’язують з екс-міністром екології та регіоналом Миколою Злочевським та нинішнім народним депутатом від БПП Сергієм Тригубенком.

В період постмайдану фірма "Тарком Екосервіс" часто фігурувала у кримінальних провадженнях прокуратури. За даними слідчих, імпортери мастил змушені були укладати договори на утилізацію з нав’язаними Держекоінспекцією компаніями, в тому числі і з "Таркомом". В іншому разі інспектори з охорони навколишнього середовища не погоджували розмитнення мастил. Це відбувалось тоді, коли "Тарком" очолював саме Євген Федоренко.

Попри те, що його прізвище фігурувало у кількох справах, у лютому 2015 року Євген Федоренко все ж очолив Департамент поводження з відходами.

Минулий рік Мінекології взагалі не здійснювало перевірок ліцензіатів у сфері поводження з небезпечними відходами. Федоренко пояснив це відсутністю нових ліцензійних умов.

За словами Федоренка, він понад рік не міг погодити нові ліцензійні умови з зацікавленими міністерствами та службами через зміну очільників Мінекології. Також додав, що процедуру затягували і інші відомства. А здійснювати перевірки за старими ліцензійними умовами, за словам Федоренка, забороняла Державна регуляторна служба.

Часто небезпечні відходи потрапляють на законні та незаконні сміттєзвалища. А це говорить про те, що компанії не завжди мають виробничі потужності для безпечної утилізації цих відходів.

Новим заступником Євгена Федоренка в Департаменті Мінекології став Сергій Лук’янчук. Він підтвердив, що ліцензії видавали без перевірок потужностей підприємств. Відтак Мінекології наразі не має системної інформації про те, скільки з цих компаній насправді мають необхідну виробничу базу для безпечної утилізації токсичних сполук.