хліб борошно

Експерти назвали список продуктів, які подорожчають вже найближчим часом. Прикметно, що очолюють такий собі топ продукти першої необхідності: хліб, цукор та гречка.

Також ймовірне суттєве подорожчання олії. Про це повідомляють експерти Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ), передає Корупція Інфо


Суттєво зросли в ціни на овочі борщового набору – на 44%, цукор – на 21%  і гречка – на 12%. 

«Основними причинами зростання цін на ці продукти є скорочення їх виробництва. Тому подорожчання буде спостерігатися і надалі до наступного сезону», – кажуть експерти УКАБ. 

При цьому у асоціації зауважують, що виробники поки більш активно стримують продаж овочів у порівнянні з минулими сезонами.

Таким чином вже ясно що подорожчання буде спостерігатися до наступного сезону. Ціна цукру на прилавках магазинів в середньому досягає вже 15,1 грн/кг (+21% до кінця минулого місяця і +78% до аналогічної дати минулого року). Ціна на гречку в середньому по країні сформувалася на рівні 23,5 грн/кг (+ 12% до кінця минулого місяця і +180% до аналогічної дати минулого року). 

Як повідомлялося, ціни на хліб теж будуть зростати. Такий прогноз дав експерт Фонду суспільної безпеки Юрій Гаврилечко. За його словами, обсяги врожаю зернових в Україні жодним чином не вплинуть на вартість хліба.

Нагадаємо, у кінці вересня 2015 року Міністерством аграрної політики та продовольства України був оприлюднений прогноз щодо зменшення виробництва овочів в 8,7 млн тонн. Тоді експерти обіцяли, що цих обсягів достатньо для забезпечення внутрішнього споживання, однак воно вплинуло на зростання цін.