Нікуди правди діти, сучасне мистецтво розуміє далеко не кожен. Буває, художник зробить на полотні два-три мазка пензликом, підпише якось красиво, а потім це продається на виставках за шалені гроші. Це його величність концептуалізм, щоб ти розумів.

Однак є в наші дні і такі самородки, яких можна назвати художниками далеко не від слова «худо».Китайська художниця з малазійськими корінням Хонг Ред Йі славиться у світі тим, що створює шедеври, використовуючи для цього зовсім несподівані речі.

Один з проектів художниці присвячений Тих Таріку – національному малайзійському напою, який у буквальному сенсі перекладається як «збитий чай».

На батьківщині Хонг Йі навіть немовля знає, що Тих Тарік – своєрідний чай з молоком. Готується він шляхом переливання рідини з одного стакана в інший. Важлива особливість: чим більше відстань від одного судини до іншого, тим густіше виходить пінка на чаї.

Малазійці вважають таку техніку приготуванням цілим мистецтвом і чимось на зразок магічного ритуалу.

Хонг Йі вирішила покласти цей ритуал в основу свого проекту. Вона створила портрет чоловіка, який готує Тих Тарік. Для це вона використала не полотно і кисті, та 20000 пакетиків чаю! Символічно, правда?

На створення шедевра у Хонг пішло більше двох місяців. Це просто титанічну працю, хоч крихта по крупиці створювати настільки масштабний портрет.

Ця незвичайна картина важить майже 200 кг, а її висота – 3,2 м. 

Для створення кольорової палітри художниця заварювала чайні пакетики різну кількість часу. Потім вона висушувала їх, зшивала їх і вішала на дротяну сітку.