Поза сумнівами, вимкнувши телеканали Віктора Медведчука з ефіру, президент Зеленський зробив дуже важливий і рішучий крок. Який багато змінить – і в країні, і навколо неї, і для Володимира Зеленського особисто.

В наслідках рішення Зеленського вирішив розібратися політичний експерт Олександр Кочетков. Про це він написав на своїй сторінці в Фейсбуці.

У цій ситуації не проглядається нічия – повинна перемогти або одна, або інша сторона. Більш того, не проглядається і позиційна гра – події будуть розвиватися стрімко по наростаючій в рамках конфронтаційного сценарію.

Зрозуміло, що Медведчук почне судитися. Причому, шанси його виграти суди досить великі. Що робити в такому випадку? Ігнорувати рішення судів? Але тоді система ризикує піти в рознос. Бо якщо не буде нехай корумпованої, але офіційної системи правосуддя, то бізнесмени і політики, які судяться перейдуть до збройних розборок.

Ще один ризик – зовнішньополітичний капкан.

Андрій Єрмак і Віктор Медведчук конкурують за право бути головним переговірником з Кремлем. Останнім часом за очками вигравав Медведчук, але тепер Єрмак перевернув дошку.

Однак нині Володимиру Зеленському вже немає на кого списувати стагнацію мирного процесу. А нічого, крім миру на смертельних для України кремлівських умовах, Кремль йому пропонувати не має наміру. І що тепер? Референдум про відмову від Донбасу? І скотитися в щільно заповнену Петром Порошенком нішу псевдопатріотизму? А наскільки ми готові до ескалації військових дій на Донбасі?

Різкий крок президента вже породив розкол в його команді – Дмитро Разумков явно не хоче випробовувати долю на президентському кораблі. Але бродіння і метання продовжаться, особливо, якщо виявиться, що чіткого плану дій наперед у оточення президента немає. Починати війну з Разумковим до того ж до війни з Медведчуком – а чи під силу? ВАЗ же хоче підвищення рейтингу, а не його відходу в нуль.

І останнє. Рішучість Зеленського, яка показалась аж в середині другого президентського року, виглядає штучною. Інспірованою ззовні.

Схоже, він сприйняв Джозефа Байдена як старшого брата, який завжди заступиться за хлопчика зі скрипочкою, якого ображає дворова шпана. Але Штати – зовсім не безкорисливий заступник. Вже швидше, вони організоване угрупування, яке, звичайно, захистить від кремлівської шпани, але у відповідь зажадає масу послуг, зокрема, сумнівних і небезпечних. І на те, що в кінцевому підсумку буде з Володимиром Зеленським, Штатам плювати. Цікаво, ВАЗ замислювався про це?

А взагалі-то він – рідкісний везунчик. Тому що у нього знову з’явився шанс стати справжнім президентом України. Або ж не досидіти до кінця першого терміну, при цьому угробивши країну. Але щоб уникнути другого варіанту, ВАЗу треба мати відповіді на всі поставлені запитання. І не тільки на них.