Російські окупанти не залишають спроб вибити українських військових із Бахмута, але при цьому продовжують атакувати і на інших напрямках.

Про це заявила заступник Міністра оборони України Ганна Маляр.

За її словами, цього тижня ворог активізувався ще на двох напрямках – Куп’янському та Шахтарському.

Також ворог продовжує наступ на інших чотирьох напрямках одночасно — Мар’їнському, Авдіївському, Лиманському та Бахмутському.

“На більшості з цих напрямків завдяки нашим захисникам ворогові не вдається просуватися вперед. Наші воїни не лише обороняються, а й активно діють”, — уточнила Маляр.

Представниця Міноборони зазначила, що спроби ворога штурмувати на Куп’янському та Шахтарському напрямках також було відбито.

Водночас, Бахмут залишається найгарячішою точкою на фронті, заявила Маляр.

“Там зараз ведуться запеклі бої. Противник атакує. Знищує будинки та споруди. На окремих ділянках подекуди просувається. Водночас наші мужні захисники Бахмута здійснюють як оборонні дії, так і активні штурмові. Ворог зазнає невиправдано високих втрат”, — завершила вона.

Додамо, український військовий експерт, полковник запасу Збройних сил України Роман Світан прокоментував останні тривожні заклики ватажка ПВК «Вагнер» Євгена Пригожина з приводу того, що «спецоперацію» настав час закінчувати.

Справа в тому, що напередодні кухар Путіна Пригожин у черговому спічі, адресованому своєму патрону, натякнув на необхідність завершення бойових дій, сконцентрувавшись на захопленому.

На думку Романа Світана, такі наративи в промові Пригожина обумовлені тим фактом, що російська армія та її найманці-кримінальники зараз уже видихаються і просто необхідно переходити в глуху оборону. Крім того, підрозділи «Вагнера» перебувають зараз на фронті у дуже незручному становищі та за контрнаступальних дій України ризикують потрапити в оточення.

«Вагнеровців» стрімким ударом можна відрізати від постачання… Завдання «СВО» не виконані, як мінімум, які проголошувалися. Ніде не вийшли на кордони жодної області, крім Криму ще у 2014 році…. На носі наш контрнаступ, тому вони намагаються підготувати громадську думку росіян. Після того, як Пригожин перевірить реакцію, він подасть це як робочий варіант на 9 Травня. А якщо справді пройде і росіяни сприймуть позитивно зупинку «СВО», то на 9 травня Путін може ухвалити рішення оголосити про її закінчення та досягнення якихось цілей», — вважає експерт.

Цікаво, що У Росії є усвідомлення того, що сама по собі війна проти України для неї вже програна. Питання в тому, коли саме вона буде програна, в який саме день, і з якими кінцевими втратами.

Таку думку висловив військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.

Експерт вважає, багато що залежатиме, зокрема на дипломатичному полі, від контрнаступу ЗСУ і подальшої ситуації на фронті. 

“Адже як би це дивно не звучало, але на Росію впливають подібного роду активні дії Збройних сил України. Ми можемо таким чином примушувати її до тих чи інших кроків уже дипломатичного характеру. Адже коли починається активізація в зоні бойових дій по лінії зіткнення і не на користь, звісно ж, російських окупантів, то, що з боку Росії одразу починають лунати заклики до дипломатії, до мирних переговорів і так далі”, — зазначив Коваленко. 

Росія зазнає колосальних втрат за підсумками війни, причому не тільки в техніці та живій силі, каже оглядач. 

“У Росії все ж є це усвідомлення того, що сама по собі війна для неї вже програна. А питання в іншому: коли саме, в який день вона буде програна, і з якими кінцевими втратами. Причому під втратами я маю на увазі не тільки втрати людські, технічні, а й економічні, політичні, соціальні, енергетичні, ресурсні тощо. І це може примушувати Кремль до певного роду дій уже поза конфліктними якимись локаціями”, — сказав експерт. 

Він не виключає, що саме через такий тиск, через контрнаступ ЗСУ Україна зможе примусити Росію до ще більшої кількості кроків, які вона може зробити безпосередньо щодо звільнення українських територій без застосування своєї мілітарної складової.