Кабінет міністрів перерозподілив 203 млн гривень стабілізаційної дотації між областями України.

“Це один з інструментів погашення заборгованості із зарплати вчителям і лікарям”, – повідомив народний депутат від фракції “Європейська солідарність” Олексій Гончаренко у своєму Telegram-каналі.

За його словами, відповідне рішення уряд ухвалив на засіданні в середу, 27 листопада.

Напередодні президент Володимир Зеленський зажадав зібрати Кабінет міністрів через борги із виплат зарплат лікарям і вчителям.

“Добрий ранок, Україно. Не для всіх він добрий. Мені сьогодні надіслали дуже багато приватних повідомлень з приводу того, що у деяких регіонах України вчителі та лікарі не отримали заробітну плату, починаючи з вересня. Я розумію, що у нас новий уряд і дуже багато роботи, але це найважливіші пріоритетні питання”, – повідомив він у відеозверненні у вівторок, 26 листопада.

Загальна сума заборгованості з виплати заробітної плати в Україні за підсумками жовтня збільшилася до 3,14 млрд грн. У Державній службі статистики відзначили, що за місяць заборгованість зросла на 11,5%.

При цьому, вимагаючи погасити заборгованість із зарплати, вчителі в Житомирській області перекривали трасу Київ – Ковель – Ягодин. Однак загальна сума заборгованості не називалася.