Санкції націлені на посадових осіб, яких країни Балтії звинувачують у фальсифікації президентських виборів на початку цього місяця і причетності до насильства проти протестуючих, які закликають покласти край 26-річному правлінню Лукашенко.

Про це повідомляє Reuters.

Лукашенко, ключовий союзник Москви, заперечує фальсифікацію виборів і заявив, що учасників протесту підтримують з-за кордону.

Президент Литви Науседа сказав журналістам, що список є першим кроком і може бути розширений пізніше.

«Ми сказали, що нам потрібен мирний діалог і злагода між режимом і суспільством, але ми бачимо, що режим не готовий до цього», – сказав Науседа.

«Ми бачимо, що нам потрібно рухатися вперед і показувати приклад іншим країнам».

Європейський Союз працює над своїм власним списком осіб в Білорусі, на яких будуть накладені аналогічні санкції.

Три невеликих держави Балтії, дві з яких межують з Білоруссю, закликали Європу до рішучих дій на підтримку опозиції в Білорусі. Литва брала кандидата від опозиції Світлану Тіхановском, яка бігла туди після виборів 9 серпня, за словами її прихильників, вона перемогла.

Десятки тисяч протестуючих знову вийшли на вулиці в центрі Мінська в неділю, намагаючись чинити тиск на Лукашенка, щоб той пішов у відставку. Щонайменше 140 осіб було затримано, повідомляє російське агентство РІА з посиланням на МВС Білорусі.

Лукашенко в п’ятницю пригрозив перекрити європейські транзитні маршрути через свою країну у відповідь на будь-які санкції.

Товари з Білорусі, яка не має виходу до моря, становлять майже третину вантажоперевезень Литви і обсягу портів. Білорусь також є основним наземним маршрутом для європейських товарів, що прямують до Росії, і по ній проходять трубопроводи, по яких російська нафта доставляється в Європу.

Президент Володимир Путін запросив Лукашенка в Москву, що розглядається як знак того, що Кремль хоче повернути собі владу.