Радник глави Офісу президента Андрія Єрмака Михайло Подоляк розповів, якими нібито будуть два з п’яти питань на всеукраїнському опитуванні 25 жовтня.

Про це повідомила “Страна.ua” у четвер, 15 жовтня.

Як повідомив Михайло Подоляк, одне з питань стосуватиметься скорочення депутатського корпусу до 300 депутатів з 450.

У свою чергу, четверте питання всеукраїнського опитування, нібито буде присвячене Будапештському меморандуму.

На думку все того ж Михайла Подоляка він можливо буде звучатиме так:

“Чи підтримуєте ви право України на використання гарантій безпеки, прописаних в Будапешті, для забезпечення і відновлення територіальної цілісності”

Нагадаємо, що згідно з Будапештським меморандумом ядерні держави (Росія, Великобританія і США) гарантували суверенітет і територіальну цілісність України в обмін на відмову нашої країни від ядерної зброї.

“Формулювання питання передбачає, що у українців хочуть насправді запитати – чи підтримуєте ви офіційне звернення України до США та Великобританії з проханням про надання допомоги (включаючи допомогу їхніх збройних сил) для відновлення територіальної цілісності України. Тобто – для відвоювання Криму і Донбасу “, – коментує четверте питання Telegram-канал” Политика Страны”.

Також в Telegram-каналі українського «активіста і волонтера» Марусі Звіробій з’явилося фото можливого списку з п’яти питань Зеленського.

У цьому списку 5 питань:

  • Чи підтримуєте ви ідею довічного ув’язнення за корупцію в особливо великих розмірах?
  • Чи підтримуєте ви створення вільної економічної зони на території Донецької та Луганської областей?
  • Чи підтримуєте ви скорочення кількості народних депутатів до 300?
  • Чи підтримуєте ви легалізацію канабісу в медичних цілях – для зменшення болю у важких хворих?
  • Чи підтримуєте ви право України на використання безпекових гарантій, визначених Будапештським меморандумом для відновлення її державного суверенітету й територіальної цілісності?

Як видно зі списку, першими в ньому йдуть уже озвучені главою держави питання, чи підтримують громадяни ідею довічного ув’язнення за корупцію в особливо великих розмірах, а також створення вільної економічної зони на Донбасі.

Зазначимо, що офіційного підтвердження цієї інформації немає. Перевірити правдивість списку можна буде під час озвучування Зеленським третього питання.

Нагадаємо, уже відомі теми перших двох питань.

Перший з п’яти питань звучить так: “Чи потрібно ввести довічне ув’язнення за корупцію в особливо великих масштабах?”.

Питання номер два: “Чи підтримуєш ти створення на Донбасі вільної економічної зони?”.

Нагадаємо, двома днями раніше президент України Володимир Зеленський анонсував проведення 25 жовтня всеукраїнського опитування населення разом з місцевими виборами. Глава держави зніме п’ять окремих роликів на кожне питання для українців.