Голова політради партії “Опозиційна платформа – За життя” Віктор Медведчук з дружиною Оксаною Марченко 2 серпня перетнули адмінкордон з анексованим Росією Кримом.

Про це повідомив “Цензор.НЕТ”, посилаючись на власні джерела.

За даними сайту, Медведчук і Марченко перетнули кордон в 14.30, контроль вони пройшли на КПВВ “Каланчак”.

“З Медведчуком і Марченко були ще три людини: Григорій Чалий, Владислав Галишин і водій Євген Засенко, всі – громадяни України”, – пише видання.

За інформацією “Крим.Реаліі”, сім’я Медведчука володіє в Криму бізнесом, який з’явився там вже після російської анексії. Дві фірми в селищі Гаспра записані на дружину Медведчука Оксану Марченко.

Медведчук – один з найбагатших депутатів Верховної Ради, він входить в топ-100 найзаможніших українців за версією журналу НВ. Видання оцінило його статки в $ 133 млн, він займає 47-е місце в рейтингу. Політик відомий своїми зв’язками в Росії, він – кум президента РФ Володимира Путіна.

Росія анексувала Крим після силової блокади українських військових частин і незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнається Україною і більшістю країн світу. В даний момент між материковою Україною і Кримом діє контрольно-пропускний режим, а Київ де-факто не контролює півострів.