Міністр закордонних справ Естонії Маргус Тсахкна під час зустрічі з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом обговорив подальшу підтримку України з боку Альянсу та підготовку до Вільнюського саміту.
Про це повідомила пресслужба естонського МЗС.
За словами Тсахкни, від подякував Столтенбергу за просування підтримки України в межах НАТО, зокрема в вигляді його нещодавнього візиту до Києва.
“Сьогоднішня зустріч із генеральним секретарем НАТО підтвердила нашу готовність надавати практичну і політичну допомогу Україні доти, доки вона буде необхідна”, – сказав міністр закордонних справ Естонії.
Очільник естонського МЗС проінформував, що мета Естонії – надати Україні чітку “дорожню карту” щодо членства в НАТО на Вільнюському саміті та підтвердити політику відкритих дверей Альянсу.
“Так само, як президент України Володимир Зеленський нещодавно побажав у Фінляндії, ми хочемо, щоб Україна стала 33-м повноправним членом оборонного Альянсу після Швеції”, – підкреслив Тсахкна.
Також Тсахкна додав, що в Європі не може бути “сірих зон”, і що єдиною гарантією безпеки України є членство в НАТО.
Він заявив, що має великі сподівання на якнайшвидший вступ до НАТО Швеції та ухвалення лідерами Альянсу рішення про збільшення витрат на оборону.
Нагадаємо, що президент України Володимир Зеленський раніше заявляв, що Україна не погоджуватиметься на альтернативні пропозиції, які могли б замінити членство в НАТО.
Зеленський наголошував, що Україна не йтиме на компроміси, які намагаються пропонувати деякі країни.
“Я хотів би сказати і передати всім нашим партнерам, які постійно шукають компроміси для України на шляху до НАТО, що і в цьому питанні Україна буде безкомпромісною. І я вдячний, що на цьому шляху з нами Польща”, – сказав він.
Дуда своєю ж чергою висловив сподівання, що на саміті НАТО у Вільнюсі влітку Україні нададуть додаткові гарантії безпеки.
Зазначимо, що напередодні глава МЗС Дмитро Кулеба також говорив, що питання надання Україні Плану дій членства в НАТО більше не стоїть на порядку денному.
За його словами, Україна подала заявку на вступ і на саміті у Вільнюсі та очікує на рішення, які наближають членство України в НАТО.
Глава МЗС Дмитро Кулеба зазначав, що Україну не влаштує жодне інше рішення саміту НАТО у Вільнюсі в липні, окрім реальних кроків щодо її членства в Альянсі.
“Якщо союзники вирішать, що у питанні членства в НАТО у Вільнюсі вони просто підтвердять у 130-ий раз політику відкритих дверей – то для України це неприйнятний результат саміту.
Якщо вони спробують запропонувати нам у Вільнюсі якісь позитивні речі щодо поглиблення співробітництва з НАТО, але при цьому не зроблять жодного кроку до членства України в НАТО – то це для неприйнятно”, – сказав міністр.
За його словами, Україна не прийме “ніяких сурогатних рішень” Вільнюського саміту.
“У Вільнюсі НАТО має зробити крок до членства і вирішити питання, що відбуватиметься з точки зору гарантій безпеки для України між зараз і моментом, коли Україна стане членом НАТО”, – сказав Кулеба.