Українські безпілотники вже працюють по території Росії.

Про це сказав полковник запасу ЗСУ, військовий експерт Роман Світан в ефірі телеканалу.

“Останнім часом ми бачимо роботу Укроборонпрому та волонтерів, які збирають донати. Були закуплені засоби далекобійного ураження. І це говорить про те, що у нас дійсно з’являється великий флот безпілотників з дальністю польоту понад 3000 км, залежно від тактико-технічних даних”, – зауважив Світан.

За словами військового експерта, цими безпілотниками ми можемо дістатися і до Кольського півострова, і практично до Уралу.

“Можливо поки що невеликими засобами поразки, але правильно виконаними ударами. Наприклад, як це було зроблено нещодавно у районі окупованого Севастополя. Наші безпілотники вже працювали і по території РФ. Ми бачимо багато вибухів на території Росії, до тих військових об’єктів можна дістатися тільки з повітря”, – додав Світан.

Раніше головний редактор військового порталу Defence Express Олег Катков розповідав, що ЗСУ ймовірно зробили із старого радянського безпілотника Ту-141 “Стриж” крилату ракету, яка здатна долітати до Росії та влаштовувати там “бавовну”.

“Україна уже завдає удари по стратегічних об’єктах у Росії – це військові аеродроми, де базується стратегічна авіація РФ, склади з зброєю, командні пункти. Судячи з тих уламків, які публікують окупанти, то один із “генераторів бавовни” був збитий під Калугою. Йдеться про Ту-141 “Стриж”. Це раніше був радянський розвідувальний безпілотник, він дуже архаїчний, там використовувалась звичайна плівка. Його методика була така: він запускається, летить на певній висоті, робить знімки поверхні на плівку, летить назад, сідає на парашуті і тоді плівку проявляють. Така була оперативність його”, – пояснив Катков.

Головний редактор військового порталу Defence Express вважає, що саме з ці безпілотники ЗСУ могли модифікувати, перетворивши на крилаті ракети.

“А тому найкраще – це зробити з нього крилату ракету. Він має високу швидкість та дальність до тисячі кілометрів. У нього є резерви для встановлення боєкомплекту – якщо забрати парашут та стару камеру, він може нести боєприпас вагою 100 кг. У підсумку – це крилата ракета, але це стара розробка, якою поки можна користуватись”, – пояснив експерт.

Водночас експерт Defense Express Іван Киричевський розповідав, що українські безпілотники можуть атакувати низку об’єктів на території країни-агресорки Росії. Наприклад, завод з виробництва ракет та нафтові термінали. 

“Якщо брати Кремль, то вони до сценарію з безпілотниками готуються. Вони поруч у кварталах заливають бетоном майданчики, щоб ставити новітні С-400. Якщо брати північніше від Москви на 120 км – там є завод “Радуга” у місті Дубна, де виготовляють ракети Х-101 і, очевидно, будуть виготовляти ракети Х-50, про серійне виробництво яких говорив наш Генштаб. Якби 20 безпілотних “Стрижів” з “бавовною” долетіли туди і попадали на цехи – росіяни їх би не чекали і це б поламало їм стратегічні плани”, – розповів Киричевський в ефірі Еспресо.

Він підкреслив, що крім заводів, які виробляють зброю, українські повітряні сили можуть вдарити по інших промислових об’єктах, які мають важливе значення для РФ.

“Можна інші об’єкти – основний експорт нафти РФ іде через Чорне море. Є нафтові термінали в районі Новоросійська, аж занадто близько до бази ВМФ – там один раз безпілотник уже падав, можемо повторити. Судячи з усього, нічого більш потужного, аніж ЗРК “Панцирь-С1”, вони виставити не здатні. За досвідом Лівії, вони могли збивати до 15 “байрактарів”. Дуже багато цікавих об’єктів можна дістати”, – підсумував експерт.