Прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон заявив, що британські розвіддані про загрозу вторгнення РФ в Україну похмурі, але війни ще можна уникнути.

Про це повідомляє Reuters.

«Безперечно, існує дуже, дуже великий масив російських сил, і ми повинні зробити необхідні кроки. Я не думаю, що тепер це неминуче, я думаю, що здоровий глузд ще може взяти верх», — сказав він.

За його словами, будь-який конфлікт може стати для Росії «новою Чечнею».

«Нам також необхідно дати зрозуміти, що вторгнення в Україну, з точки зору Росії, буде хворобливою, жорстокою і кривавою справою», — сказав він.

Джонсон заявив, що «дуже важливо, щоб люди в Росії зрозуміли, що це може стати новою Чечнею».

Джонсон додав, що він поговорить з іншими лідерами з цього питання пізніше у понеділок.

“Ми повинні чітко дати зрозуміти Кремлю, Росії, що це буде катастрофічний крок”, – сказав Джонсон.

Прем’єр зазначив, що він відвідував Україну та знає народ цієї країни.

Зазначимо, що на Східному фронті – загострення. Вперше з початку року добова кількість обстрілів з боку російсько-окупаційних військ зросла 23 січня до 10. При цьому 8 із них – із застосуванням забороненого Мінськими домовленостями озброєння, повідомляє прес-центр штабу операції Об’єднаних сил, наголошуючи, що поранено одного із захисників України. На цьому фоні йдуть повідомлення про те, що США та Великобританія вивозять своїх дипломатів з України. Попереду – новий раунд переговорів між РФ та США щодо гарантій безпеки. Що відбувається та чому? Чого очікувати в найближчому майбутньому? Як діяти?

Ветеран АТО, начальник військового відділу благодійного фонду допомоги армії “Повернися живим” Андрій Римарук так коментує ситуацію на Сході для порталу “Коментарі” так:

“Щойно видається гарна погода – окупанти засилають “Орлани” (БПЛА російського виробництва) і проводять розвідку. Так минулого тижня було зафіксовано пару таких прольотів. Вони засікли собі цілі. І як факт – вже 22 та 23 січня відпрацювали мінометні батареї. Причому вчора навіть ствольна артилерія 122-мм. Стандартна схема: розвідка, дорозвідка, доказ мети, вогнева поразка противника. Думаю, найближчі півтора-два-три місяці так і продовжуватиметься. Противник активно тренується. Ми за цим уважно стежимо, вивчаємо їхню тактику. І робитимемо відповідні висновки”.

Що стосується скупчення та переміщень військ агресора на російсько-українському кордоні, то тут ситуація стає все цікавішою, зазначає Андрій Римарук.

“Війська зокрема рухаються на спільні російсько-білоруські навчання, які були заплановані ще минулого року, – пояснює він. – Але тоді декларувалося, що буде певна кількість сил та коштів. Зараз же ця “певна кількість” починає різко зростати, навіть у рази. Стягується авіація, ракетні комплекси С-400. При цьому рух техніки продовжується”.

У зовнішньополітичному плані, на думку експерта, все залежатиме від американо-російських зустрічей на найвищому рівні. Не виключено, що на рівні Байден-Путін.

“Думаю, протягом тижня, до кінця цього місяця ситуація проясниться. І якщо через день-два після такої зустрічі скупчення російських військ продовжуватиметься, значить, не все добре. Варто очікувати на провокації на кордоні, на сході, не виключено і відкриття нових фронтів. Маркери, які натякають на війну, щодня доповнюються, – каже Андрій Римарук. – Звичайно, варто згадати про активність наших міжнародних партнерів. Рік-два-три тому вони нам так не допомагали. Британія, Швеція, Норвегія, країни Балтії, Чехія навіть заявили про готовність надати нам техніку, боєприпаси та озброєння. Матеріально-технічна допомога від США зросла на 250 млн. дол щорічно. Прогнозую, що вона зростатиме. Схоже, у наших міжнародних партнерів, зокрема тих, що вивозять своїх дипломатів з України, є відповідна інформація. Вони недаремно здійснюють ті чи інші дії, у тому числі спрямовані на допомогу Україні”..