Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган запросив президентів України і РФ Володимира Зеленського і Володимира Путіна до Туреччини. Пропонує обговорити розбіжності.

Про це повідомляє РБК-Україна.

Офіційний представник турецького лідера Ібрагім Калин заявив, що Ердоган запросив двох лідерів у країну, щоб “залагодити розбіжності” між країнами.

“Туреччина готова виступити у будь-якій ролі для зниження напруженості між РФ та Україною. Президент Ердоган проводить переговори як з президентом РФ Володимиром Путіним, так і з президентом України Володимиром Зеленським. Насправді він навіть запросив їх обох приїхати до Туреччини, якщо вони хочуть зустрітися і розібратися у своїх проблемах та розбіжностях”, – заявив Калин.

Додав, що Ердоган найближчим часом відвідає Україну. Та відзначив, що Туреччина буде у тісному зв’язку в РФ, щоб уникнути ескалації навколо України.

Тонкий хід від лідера цієї країни, який багато в чому підіграє Україні в день візиту держсекретаря США Блінкена, пише телеграм канал Вертикаль.

Україна обережно домагається формату переговорів президентів Зеленського, Байдена та Путіна, паралельно з Нормандією та Мінськом. Пропозиція Ердогана підвищує ставки у торгах з огляду на те, що Туреччина має свої інтереси разом з Україною. Можливо, Ердоган так хоче підштовхнути США до більш швидкого прийняття рішень про «формату трьох».

Зазначимо, Ердоган неодноразово пропонував своє посередництво у врегулюванні ситуації в Україні.

Президент Туреччини Реждеп Тайіп Ердоган вже заявляв, що готовий стати посередником між Україною та Росією задля досягнення миру.

«Наша позиція тут зрозуміла. Ми за мир у регіоні, особливо щодо кримських татар. Ми багато разів обговорювали ці питання з дружньою Росією, особливо з паном Путіним», – сказав Ердоган.

За його словами, Туреччина зацікавлена, щоб у регіоні запанував мир.

«З цього приводу буде посередництво, ми обговоримо це питання із ними. Ми хотіли б брати участь у вирішенні цього питання, розвиваючи ці переговори як з Україною, так і з паном Путіним», – додав він.

Зеленський також пропонував організувати зустріч із Путіним та просив президента США Джо Байдена організувати тристоронні переговори.

Тоді Президент України Володимир Зеленський запропонував президенту Сполучених Штатів Джо Байдену тристоронню розмову за участі російського президента Володимира Путіна. Про це заявив голова Офісу президента Андрій Єрмак під час виступу на майданчику Atlantic Council 4 січня.

«Президент Зеленський запропонував президенту Байдену – і ми думаємо, що це може мати сенс – організувати тристоронню зустріч, можливо, в режимі відеоконференції, між президентом Байденом, президентом Зеленським і президентом Путіним», – сказав він.

За словами Єрмака, американська сторона «сприйняла пропозицію з інтересом», але Київ ще очікує на реакцію Росії.

«Я думаю, що це може бути одним із майданчиків для врегулювання війни на Донбасі», – припустив він.

Однак у РФ негативно відреагували на таку пропозицію.

У Кремлі заявили, що не вважають за необхідне залучати США до обговорення російсько-українських відносин.

«Навіщо США, щоб обговорювати двосторонні російсько-українські відносини, коли вони зараз повністю індексовані на хід виконання мінських домовленостей, точніше, на відсутність ходу. Не думаю, що для цього потрібні США. Можливо, Київ має на увазі якісь інші теми, але це нам усім належить дізнатися», – заявив речник президента Росії Дмитро Пєсков, якого цитують російські ЗМІ.

Таким чином він відповів на запитання про те, чи розглядає Кремль можливість проведення тристороннього саміту між президентами України, США і Росії.