На тлі загрози вторгнення РФ в Україну командувач Об’єднаних сил, генерал-лейтенант Олександр Павлюк заявив, що якщо Росія отримає країну з таким потенціалом, як Україна, то наступними будуть країни Балтії.

Про це повідомляє The Times.

«Ніхто не розуміє, що вторгнення означатиме кінець цінностей і способу існування Європейського Союзу. Це був би кінець європейського проекту. Якщо Росія отримає країну з таким потенціалом, як Україна, вона не зупиниться», — сказав він.

За його словами, «наступними будуть країни Балтії».

Щодо України, то зараз ми знаходимось у фазі повної бойової готовності. 

До речі, раніше президент Володимир Зеленський заявив про загрозу окупації Харкова військами Росії. Він наголосив наможливій загрозі окупації Харкова.

«Харків, який перебуває під контролем уряду України, може бути окупований. Росії потрібен привід: скажуть, що захищають російськомовне населення. Після окупації та анексії Криму ми розуміємо, що це можливо», — зазначив глава держави і додав, що захоплення Харкова не буде «просто вторгненням», а стане «початком повномасштабної війни».

В свою чергу, силовики Харківської області готові до будь-яких надзвичайних ситуацій у разі вторгнення військ Росії. Ворогу обіцяють «дуже багато сюрпризів».

Про це заявив начальник обласного антитерористичного центру (АТЦ) СБУ Роман Дудін.

За його словами, за 8 років, з початку війни на Донбасі, склад АТЦ значно підвищив боєздатність і лише за останній рік було більше 134 навчань, з яких половина проводилася з узгоджненням всіх силових структур. Дудін зазначив, що силовики відпрацювали понад 10 сценаріїв можливого розвитку подій спільно з командуванням Збройних сил.

«Щодо військового компонента. У вихідні я зустрічався з генералом [головнокомандувач ЗСУ] Залужним. Із ним повністю погоджено всі дії, всі можливі сценарії, всі можливі потенційні небезпеки. Вони всі враховуються. На території Харківського регіону, як і на території всієї України загалом, є дуже багато «сюрпризів», які можуть чекати на потенційного загарбника», — сказав Дудін, додавши, що силовики мають «козирі в рукаві».

Окремо він оцінив рівень готовності силовиків у 10 балів, тоді як у 2014 році він був на рівні одного.

Мер Харкова Ігор Терехов попросив жителів міста не панікувати через заяву президента.

«Харків був і буде українським містом, жителі якого є громадянами єдиної та неподільної України. І будь-хто, хто посягне захопити Харків, повинен розуміти — на захист свого улюбленого міста встануть не лише харківʼяни, а й усі українці», — наголосив Терехов.

Він наголосив, що місто готове дати тверду відсіч потенційному загарбникові.

«Всі сили та засоби для того, щоб відстояти Харків, у нас є», — зазначив міський голова та запевнив містян, що приводів для паніки немає.

Нагадаємо, що з кінця жовтня 2021 року Росія стягує війська до українських кордонів. Згідно з останньою розвідувальною оцінкою Міністерства оборони України, наданою CNN цього тижня, Росія розмістила понад 127 тисяч військовослужбовців та наступальне озброєння біля кордонів України та на тимчасово окупованих територіях.

Нарощування військ на українських кордонах продовжується. У ГУР Міноборони прогнозували, що воно вийде на пік наприкінці січня 2022 року.

Західні ЗМІ повідомляли, що російське вторгнення в Україну може бути здійснене на початку 2022 року, до цього залучать до 175 тис. військовослужбовців РФ.

У російському керівництві заперечують інформацію про підготовку вторгнення, заявляючи, що перекидання військ — це внутрішня справа РФ. При цьому у Кремлі заявляють про можливі провокації з боку України та нібито плани Києва повернути окуповані території військовим шляхом.