Лікар-інфекціоніст, імунолог Ігор Марков розкритикував план зняття карантину в Україні.

Про це він повідомив “Апострофу”.

“Послаблювати карантин планують, якщо буде 50% вільних ліжок і не більше 5% приросту хворих. Але таких показників навряд чи вийде досягти. У мене є великі сумніви, що Україна подолала свій пік. Міністерство охорони здоров’я повідомило про 450 нових хворих, потім про 350 – потім вони сказали, що у нас наступила повна стабілізація, а буквально через два дні виявилося ще 500 хворих. Тому не можна робити висновки на підставі коливань, пов’язаних з кількістю виявлених випадків. Невідомо, скільки заражених можуть взагалі переносити хворобу без симптомів”, – сказав лікар.

На його думку, громадський транспорт слід було б відкрити раніше, ніж пропонує влада.

“Країни, де карантин закінчується, починають зняття обмежень саме з відкриття парків та скверів. Виходячи з урядового плану, можна підрахувати, що метро і громадський транспорт відкриють в середині червня. Це варто було б зробити значно раніше. Спочатку планують відкрити торгові центри, але мені здається, що громадський транспорт приорітетніше. Головне, щоб людям вистачило здорового глузду не набиватися, як оселедці, в автобуси”, – сказав Марков.

Він також розкритикував один з етапів запланованого зняття карантинних обмежень.

“Третій етап зняття обмежень будуть вводити, якщо кількість осіб, що вилікувалися, перевищить кількість інфікованих в два рази. Але мені здається, що в нашій країні це утопія. Адже як тільки введуть повсюдне тестування, в Україні очікується різкий сплеск кількості зареєстрованих випадків. Діагностика у нас не зовсім коректна – співвідношення обстежених ПЛР-методом до кількості реально інфікованих в десятки разів менше, ніж в цивілізованих країнах. Бракує поки наборів. Подальші кроки зі зняття карантину, можливо, доведеться відкласти”, – зазначив лікар-інфекціоніст.

Кабінет міністрів опублікував план зняття карантину, який передбачає п’ять етапів. Реалізацію першого етапу планується почати з 11 травня. В його рамках планують відкрити парки і сквери, непродовольчі магазини, нотаріальні та адвокатські контори, а також деякі об’єкти індустрії краси.