Головним досягненням Володимира Зеленського на посаді президента України громадяни вважають звільнення полонених.
“Якщо ми питаємо про основні досягнення Зеленського, то головним досягненням, близько 50%, є звільнення наших полонених. Інше досягнення – повне перезавантаження влади. Це вже близько 10%, а інші досягнення ще менше”, – розповів у бліц-інтерв’ю директор Київського міжнародного інституту соціології Володимир Паніотто.
“З точки зору оцінки населення, у нього позитивних рішень більше, ніж негативних, тому що його підтримка вище, ніж його непідтримка. Тому баланс поки що явно позитивний”, – повідомив соціолог.
Він також звернув увагу на той факт, що ситуація у Володимира Зеленського краще, ніж у попередніх президентів на момент закінчення першого року каденції.
“Але якщо питати про основні обіцянки – встановлення миру, подолання корупції, вирішення економічних проблем, – то за всіма трьома більшість вважає, що ситуація не вирішена і що краще не стало”, – розповів соціолог.
“Однак йому продовжують вірити, і поки що у нього є кредит довіри населення”, – констатував Паніотто.
Також, за його словами, чинний президент України Володимир Зеленський набрав би в першому турі на 14–15% більше голосів виборців, ніж 2019 року, якби президентські вибори проводили зараз.
“Парадоксально, але зі зниженням рівня довіри до президента його електоральний рейтинг не впав, а зріс. Зараз Зеленський здобув би, за нашими останніми даними, десь на 14–15% більше голосів виборців, ніж у першому турі виборів рік тому. Електоральний рейтинг – це відносна, а не абсолютна оцінка, адже потрібно вибрати одного з низки людей. І так, оскільки немає якихось альтернатив чинному президенту, то його однаково вибирає багато хто”, – розповів він.
Він додав, що більшість електорату, який розчарувався в Зеленському (26%), проголосувала б за співголову “Опозиційної платформи – За життя” Юрія Бойка, а за голову “Європейської солідарності” і п’ятого президента Петра Порошенка – 1% від тих, хто не хотів би знову підтримувати Зеленського.
“Основні критики Зеленського не так багато виграють для себе. А от із партіями ситуація для критиків краща. Президентська партія вже викликає до себе негативне ставлення і, на думку респондентів, президенту не допомагає, а заважає”, – зазначив глава КМІС.
Загалом, Позитивно до Зеленського ставиться 44% українців. Про це свідчать опубліковані 14 квітня результати опитування Київського міжнародного інституту соціології.
Опитування проводили із 7-го до 11 квітня 2020 року серед громадян віком від 18 років по всій Україні, за винятком окупованих територій Криму й Донбасу. Під час опитування проведено 2000 інтерв’ю.