“Наразі є 27 так званих етапів у реформах для плану розвитку Угорщини. 21 з них пов’язані з дотриманням умов механізму обумовленості у сфері верховенства права. Гроші підуть тільки тоді, коли всі ці наші умови будуть виконані”, – заявив він.
За словами єврокомісара, йдеться, зокрема, про створення органу з питань доброчесності в Угорщині. “Це вже закріплено законодавчо, але повноваження ще не зрозумілі на сто відсотків. У нас в Угорщині є проблема з державними закупівлями. У 50% договорів є лише один учасник”, – додав він.
Ган повідомив, що Єврокомісія відкрила рахунок для Угорщини у фонді реконструкції, інакше “70% виділених коштів були б втрачені назавжди”. “Наразі ми вирішили це питання таким чином, що ми як ЄС відкрили рахунок для Угорщини, але нічого на нього не сплачуємо. Зараз діє принцип “оплата за фактом”, – заявив єврокомісар.
Він додав, що Єврокомісія хоче “встановити правову визначеність і правову надійність, які гарантують правильне використання європейських грошей”. При цьому Ган зауважив, що він не має “великих ілюзій, що поведінка нинішнього уряду Орбана суттєво зміниться”. “Але Угорщина має особливо складні економічні умови і також залежить від цих грошей”, – додав єврокомісар.
Постійні представники Євросоюзу погодили рекомендації для Ради ЄС щодо імплементації «механізму обумовленості» стосовно Угорщини, що передбачає призупинення бюджетного фінансування для цієї країни в сумі 6,3 млрд євро у зв’язку із недоліками у сфері верховенства права та відповідними ризиками для бюджету ЄС.
Раніше стало відомо, що Угорщина, попри суперечливу позицію прем’єр-міністра Віктора Орбана, заморозила 870 мільйонів євро російських активів. Як повідомляє угорська газета Nepszava, про це йдеться у звіті Європейської комісії, до якого видання отримало доступ, передає Укрінформ.
Зазначається, що це доволі значна сума, якщо порівнювати з іншими країнами. Італія заморозила російських активів на 2,3 млрд євро, Німеччина – 2,2 млрд, Австрії – 1,8 млрд, Болгарії – 11,3 млн, Чехія – 10,8 млн, Словаччина – 4,9 млн євро. Загальна сума російських приватних активів, заморожених на сьогодні в країнах ЄС, становить близько 19 млрд євро. Проте точна сума заарештованих державних активів росії невідома, зазначає видання.
Через війну росії проти України Європейський Союз запровадив обмеження проти 1241 фізичної та 118 юридичних осіб, включаючи заморожування активів та заборону на в’їзд. Серед них – політики, військові, бізнесмени та олігархи, а також кремлівські пропагандисти. Держави ЄС зобов’язані заморозити активи осіб, включених до списку, та надіслати звіт до Єврокомісії, яка спонукає їх прискорити ці дії та регулярно оновлювати спільну базу даних. Газеті не вдалося з’ясувати, чиї саме активи були заморожені, у який період і що вони собою становлять.